Vahşete ‘iyi hal’ indirimi

0
412

Vahşete ‘iyi hal’ indirimi

Hüsne Aslan’ı metrelerce sürükleyip otomobille ezerek öldürmekten sorumlu tutulan erkek arkadaşı Şahin Koçar’ı 20 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, sonrasında iyi hal indirimi uygulayarak bu cezayı 16 yıl sekiz aya indirdi.

Antalya’nın Turgut Reis Caddesi’nde Şahin Koçar’ın kullandığı otomobilden inmek isterken aracın hareket etmesi sonucu başı teker altında kalarak can veren Hüsne Aslan’ın ölümüyle ilgili Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, dördüncü duruşmada karara bağlandı.

“Olay bir kazadır”

Hüsne Aslan’ın yakınlarının avukatı Mahmut Akar, olayın meydana geliş şekli, dosya kapsamı ve beyanlara göre sanığın kasten öldürme eyleminden cezalandırılmasını istedi.

Sanığın avukatı Sedat Esen ise olayın kasten adam öldürme olmadığını, bir trafik kazası olduğunu belirtti. Olay yerinde keşif yapılmasını da talep eden avukat Esen, “Olay bir kazadır” iddiasında bulundu.

Duruşmada son sözü sorulan sanık Şahin Koçar, kendisinin kimseyi kasten öldürmek istemediğini söyledi.

Mahkeme ‘İyi Hal’ İndirimi Uyguladı

Mahkeme heyeti, ’eylemin olası kasıt ile gerçekleştiği’ kanaatine vararak sanık Şahin Koçar’a önce 20 yıl hapis cezasına çarptırdı, ardından iyi hal indirimi uygulayarak bu cezayı 16 yıl 8 aya indirdi. Aldığı ceza karşısında şoke olan Şahin Koçar’ın yakınları, kararı temyiz edeceklerini söylerken, ölen Hüsne Aslan’ın ağabeyi Deniz Aslan ise “Sanığa ömür boyu hapis cezası verilse de kardeşim geri gelmeyecek” dedi.

Kaynak:DHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER