Uzmanı Çeyrek Altınının 200 Lira Olmasını Bekliyor

0
514

Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Çavuşculu “Erken seçim hükümetinin kurulmasının gecikmesi halinde dövizin artışına bağlı çeyreğin 200 lira olmasını bekliyoruz” dedi.

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, erken seçim hükümetinin kurulmasının gecikmesi halinde dövizin artışına bağlı olarak çeyrek altının 200 liraya yükselmesini beklediklerini belirtti.

SEÇİMDEN SONRA YÜKSELMEYE BAŞLADI

Çavuşculu, 7 Haziran seçimlerinin ardından sakin seyir izleyen altın fiyatlarının, erken seçim ve doların değer kazanmasına bağlı yükselişe geçtiğini söyledi.

“BELİRSİZLİK VAR”

Çeyrek altının 10 Ağustos Pazartesi günü 168 liradan işlem gördüğünü, bugün öğle saatlerinde 184 liraya yükseldiğini ifade eden Çavuşculu, “Şu anda bir belirsizlik söz konusu. Erken seçim kararının ardından kurulacak hükümetin nasıl olacağının netleşmemesi üzerine dövizin yükselişe geçmesi altın fiyatlarının da yükselmesini beraberinde getirdi” diye konuştu.

“SON 10 GÜNDE FIRLADI”

Çavuşculu, 7 Haziran seçimi öncesinde altının ons fiyatının bin 172 dolar, doların ise 2,67 lira olduğunu belirtti. Döviz kurlarındaki artışın altın fiyatlarını yükselttiğine dikkati çeken Çavuşculu, çeyrek altının fiyatının 10 günde 16 lira, yarım altının 32 lira, tam altının ise 64 lira arttığını kaydetti.

“KUYUMCULAR TEDİRGİN”

Erken seçim hükümetinin kurulmasının gecikmesi halinde dövizin değer kazanmasına bağlı olarak çeyrek altının 200 liraya kadar yükselebileceğini ifade eden Çavuşculu, “Bu durum biz kuyumcuları tedirgin ediyor. Hükümetin bir an önce kurulmasını ve altın fiyatlarının normal seyrine dönmesini istiyoruz” dedi.

Çavuşculu, düğün sezonunun da olması dolayısıyla çeyrek altın ve işçiliği olmayan bilezik satışlarının arttığını belirtti.

kaynak son dakika .com

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER