Son toplantı sona erdi… İşte ilk açıklamalar

0
428

Son toplantı sona erdi… İşte ilk açıklamalar

AKP ile CHP heyetinin Ankara Palas Konukevi’nde yaptıkları görüşme sona erdi.

CHP’li Koç, CHP ile AKP arasında sonuncusu yapılan görüşme sonrası yaptığı açıklamada;’Olumlu-olumsuz diye bir çerçeve sunmuyoruz. Biz yaptığımız tespitleri biliyoruz. Bazı konularda ciddi temel farklılıklar var. Örtüşen konular da var’ dedi.

AKP ile CHP arasında koalisyon kurma amacıyla yapılan görüşmelerin 5’incisi Ankara Palas Devlet Konukevi’ndeki yapıldı.

Yaklaşık 7 buçuk saat süren görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, dış politika, iç ve dış güvenlik ve eğitim sisteminin masada olduğunu açıkladı.
Son toplantı sona erdi… İşte ilk açıklamalar, oldukça yoğun bir görüşme trafiğiyle yapılan görüşmeler sonrası kendilerine verilen görevi bu akşam itibariyle sonlandırdıklarını dile getirerek şunları söyledi; ‘Bugün dış politika, iç ve dış güvenlik ve eğitim sistemi üzerindeki görüşlerimizi ilettik. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunlar ve bir hükümet kurma ihtiyacının tartışıldığı günlerden geçiyoruz. Böylesi bir görüşme düzeneğini bu akşam tamamlamış oluyoruz. Biz genel başkanımıza o günün muhasebesini rapor olarak sunuyoruz. Bu toplantıyla ilgili değerlendirmemizi de yarın kendisine sunacağız. CHP, temel sorumluluklarımızı bilerek, ülkenin sorunlarını analiz ederek bu sorumluluğumuzu yerine getirdi. Bundan sonrası hükümet kurma görevi alan sayın Ahmet Davutoğlu’nun alacağı karara bağlı. Daha sonra CHP’ye yönelik bir talep olursa bu değerlendirilecek. Biz bize verilen görevi bu akşam itibariyle sonuçlandırmış oluyoruz.’

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER