Selçuk HAZİNEDAR ‘Koalisyona Karşı’

0
647

Selçuk HAZİNEDAR ‘Koalisyona Karşı’

Haber Avcılar olarak, CHP’ İstanbul’ 3 Bölge Millet Vekili aday adayı, Selçuk Müsnat HAZİNEDAR’ a AKP ve CHP’nin koalisyon görüşmelerini sorduk.

Sn.HAZİNEDAR ‘CHP’ ‘AKP’ İle hükümet kurmalı mı? Eğer kurarsa başarılı olur mu?

AKP normal bir hükümet değil. 80 yıllık Cumhuriyet tarihinde gördüğümüz ve alıştığımız normal muhafazakar ve sağ bir parti değil. AKP yüz yıllık Türkiye Cumhuriyet’in demokrasi, insan hakları, modern hukuk, kadın hakları, çağdaş ülkelerde ne kazanılmışsa, yıkmaya ve dejenere etmeye gelmiş bir iktidar. Dolayısıyla AKP normal bir hükümet gibi normal bir parti gibi düşünmek büyük bir yanılgıdır. AKP bu zamana kadar kazandığımız ne varsa bunları tersine çevirmeye gelmiş bir partidir. Vatandaşın yerine kulluğu, cumhuriyetin yerine diktatörlüğü getirmek istiyor. hikmeti’ kendinden menkul, sahte şeyhler, emperyalizmin uşağı, hizmetçisi, taş öreni, birtakım ney idüğü belirsiz liderler sistemi.

Esasen model olarak orta çağ krallıkları, selefiliği, İslam’ın çağımızdaki en rezil en utanç verici, en aşağılık türü olan suudi selefiliği, en Amerikancı, en sermayeci, en vahşi sömürüden yana olan, kadınların bakkala bile gidemediği, hangi saatte araba kullanacağı, cariye olarak gördüğü ve 8-10 yaşında alınıp satıldığı bir orta çağ ışid düşüncesine zaman zaman yer yer uyulduğu bir yapı var karşımızda.

Dolayısıyla bütün bu 15 yılda ve zaman zaman diğer iktidarlarca tahrip edilen eksik gedik yaratılan o Demokratik Cumhuriyet’ in  bu adamlardan kurtulması lazım ve bizde propagandamızı bunun üzerine yaptık. geri alınmasına ve tahribatın da düzeltilmesi üzerine yaptık.

Ama hayat öyle bir şey çıkardı ki karşımıza bu imkandan yoksun kaldık. Onlarda bu dedikleri şeyleri yapmaktan yoksun kaldılar. Şimdi ortada yarı yarıya bir durum var. Ne bizler müdahale edebiliyoruz ne de onlar yönetebiliyor. ‘Korkunç bir oyun konuldu ortaya!

Ne kadar ölü ve ne kadar ölüden oy gelir diye anket yaptırıyor. 30’ar, 30’ar ölüm haberi geliyor, bunun insanla, ahlakla, vicdanla, dinle kitapla hiç bir alakası yoktur. Bana göre hükümet’ kurulmamalı. Alternatifi için ne yapmalıyız. Bu boşluk kanayan yeni yaralara yol açıyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ‘halkın can, geçim, yaşam derdinde olduğunu’ haklı olarak tespit ettiği için, her vicdanlı politikacı gibi buna yönelik fedakarlığı yapmak istedi. Fakat MHP’ ve AKP’den karşılık ve yaklaşım bulamadı. Bu durumun kendisini ve CHP’yi yıpratabileceğini bildiği halde girişimlerini sürdürdü.

Biz ne dersek diyelim, Cumhuriyet’i ve % 80 aç insanımızı göremeyen, nasıl kral olurum nasıl padişah olurum diyen bu zihniyete karşı bu andan itibaren yeniden seçim varmış gibi çalışmaya başlamamız gerekmektedir.

Haber Avcılar

Nihat DOĞAN

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER