Sadece Fener’e gelirim

0
542

Aziz Yıldırım: Ibrahimovic “Sadece Fener’e gelirim” dedi

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayınlanan Spor Özel programında gündemi değerlendiriyor.

A+A-

Aziz Yıldırım: Ibrahimovic “Sadece Fener’e gelirim” dedi

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayınlanan Spor Özel programında gündemi değerlendiriyor.

***

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayınlanan Spor Özel programında gündemi değerlendiriyor.

***

Aziz Yıldırım:

Programa başlamadan önce terör olaylarını kınıadığımı söylemem gerek… Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ama bu artık sözylenen sözlerle kalmamalı… Gereken neyse o yapılmalı…

Transfer şampiyonu olduğumuzu biz söylemedik. Baısn söylüyor, siz söylüyorsunuz.

Biz 2004 yılı başında Ümit Milli Takımı’nın birçok oyuncusunu almıştık. Hooijdonk’la beraber güçlü bir kadro kurmuştuk. Bu sene de bunu yaptık.

Bir kan değişimi gerekiyordu. Bunu geçmişt diğer branşlarda da yaptık.

Giuliano Terraneo’yu daha önceden de tanıyorduk. Ona “Gel bu işe, sportif direktörlük işini başlatalım”. dedim.

Teknik direktörümüz Vitor Pereira’yı da o getirdi. Benim hiçbir dahlim olmadı. Tüm alınan oyuncular, gelen raporlar doğrultusunda alındı.

“Ben soyunma odasına inmem, Giuliano inecek”

Benim Türkiye’de soyunma odasına inmem her yere çekiliyor. Sonuçlar kötü olursa artık Giuliano iner. Tebrik etmek için bile oraya gidersin. Ayrıca gerekiyorsa da inersin… Real Madrid’in başkanı geldiğinde onu da soyunma odasına biz indirdik. Çünkü yerini bilmiyordu.

Bu takımın zamana ihtiyacı var. Bu çocuklar birbirlerini tanıyacak. Ama ne kadar zaman var? 1 ay daha var. 1 ay sonra da hala alışma dönemi denirse o zaman birbirimizi kandırırız.

Biz hocaya da söyledik. Bu lig zor, ummadığımız takımlar gelir. Bizden puan alır dedik. Hatta UEFA Avrupa Ligi daha kolay Süper Lig’den…

Valencia Feghouli’yi satmak istemiyor”

Biz oyuncuyla görüşmedik. Biz kulübüyle görüşüyoruz. Bu hafta oynanacak Monaco maçından sonra belli olacak. Ama illa onu alacağız diye bir şey de yok. Başka bir transfer de yapabiliriz ya da devre arasına sarkıtabiliriz. Herkes “Terry” diyor. Terry kaç yaşında? O zaman biz Alves’i de göndeririz? Alves niye var?

“Hedefimiz bu sene UEFA’da final oynamak”

Biz daha da iyi kadro kuracağız. Hedef bu sene UEFA’da final oynamak…

“Eğer 3 Temmuz olmasaydı Türkiye’de sivil darbe olmuştu”

3 Temmuz’daki olaylar Fenerbahçe’nin başına gelmseydi belki de Türkiye’de sivil bir darbe yapılmıştı. Biz hep aşağıya çekilmeye çalıştık. Ama Fenerbahçe taraftarı direndi ve bugünlere geldik.

Denizbanka’la, Yandex’le anlaşmalar yaptık. Taraftarlarımız her zaman bize maddi anlamda destek oldu. Fenerbahçe’nin Ibrahiöovic’i, Robben’i alabilecek maddi gücü vardır.

“Messi, Ronaldo Fenerbahçe’ye gelebilir”

Bu proje ise Messi’yi Ronaldo’yu getirebilme projesidir. Eğer Fenerbahçe’nin 25 milyon taraftarı varsa, 1 kişi senede 36 dolar akzandırırsa, milyonlarca dolar Fenerbahçe’nin kasasına girecek. 18 Eylül’den itibaren tüm telefonlara gelecek.

“Ibrahimovic ‘Türkiye’de sadece Fenerbahçe’ye gelirim’ dedi”

Ibrahimovic şu anda 14 milyon euro alıyor yılda… 1 senelik daha mukavelesi var… Milan’a da gidebilir. Biz onunla görüştük.

Ibrahimovic “Türkiye’ye gelirsem sadece Fenrbahçe’ye gelirim” dedi. Hatta iddiaya girmek istedi. “Ben 1 Eylül’e kadar başka kulübe gidersem başkana 10 milyon euro vereceğim ama gitmezsem o bana versin” dedi. Biz kabul etmedik. Bu da böyle bilinsin…  Robben’le de görüştük.

“Bilgisayar kullansaydım çok belge çıkardı”

Yandex’le yapılan anlaşma gereği ben de bilgisayar kullanmaya başlayacağım. Daha önce kullanmıyordum. Öğreneceğim. 2011’de kullanmıyordum. Kullansaydım Metris’e giderken zaten benim bilgisayarımdan çok dosya çıkardı.  O zaman bize, Fenerbahçe’ye yapılan operasyonu hazırlayanlar şimdi kaçtılar. Kırmızı bültenle aranıyorlar.

“Altyapıya yılda 8 milyon TL harcıyoruz”

Bu kafayla Türkiye’de futbolcu ancak şansla çıkar. Biz Vitor’la, Giuliano’yla oturduk konuştuk. Bir tane, iki tane sahayla bu iş olmaz. Altyapıya 8 milyon TL yılda harcıyoruz. Eğitmenler yetersiz. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir sistem getirmesi lazım. 100 dönüme yakın Gebze’de arazi aldık. Pendik’te arazi vereceklerini söylediler. Ancak olamdı. Alamadık. Bizim akademi kurmamız lazım. Yoksa bizim Dereağzı’ndaki sahalarla bu iş olmaz. Yoksa bu sistemle olmaz. Arda, Ozan ve Salih… Başka yok.

Biz altyapıda oyuncularımızı, 17,18,19 yaşındaki oyuncular başarılı… Ama 20’den sonra yok.. Kime pas atacağını, nerede ne yapacağını bilmiyor. Eğitim yok. Bunun başka nedeni yok. 2-3 tane sahayla bu işler olmaz.

Baskebolda da aynısı… Türk oyuncuların liderlik vasfı yok. Kaptan yapıyorsun. Sorumluluk almıyor. Bir Ömer Onan çıkmıyor Türklerden…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER