Özgecan Aslan’ın Ailesinden Handan Toprak’a Ziyaret

1
369

Özgecan Aslan’ın Ailesinden Handan Toprak’a Ziyaret

Mersin’in Tarsus ilçesinde insanlığın bağrından koparılan Özgecan Aslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Aslan, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’ı ziyaret etti.

Sevgi ile Sevgisizleri Sevgili Haline Getireceğiz
Özgecan Aslan’ın ailesi Songül ve Mehmet Aslan yaşadıkları süreçte vermiş oldukları destek ve duyarlılıktan dolayı Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’a teşekkür ettiler. Aslan ailesi sevgi ile sevgisizleri sevgili haline getireceğiz dedi.
Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan, toplumda kadına yönelik şiddetin çözümü için güçlü bir yasa gerektiğini belirterek, “Bu hedefe ulaşma anlamında hiçbir silahın tesir etmeyeceği sevgiyle savaşacağız ki, masum kadınlarımız kızlarımız katledilmesin. Sevgi ile sevgisizleri sevgili haline getireceğiz. Vicdanlarımızın sesini susturmamak için duyarlı olmalıyız. Özgecanlar için yapılan her şey her adım insanlığın kurtuluşudur demektir. Bu süreçte vermiş oldukları destek ve duyarlılıktan dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Dr. Toprak, Kamuoyu Oluşturulmalı
Özgecan Aslan’ın ailesinin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne bir kamuoyu tepkisi koyarak hukuksal açıdan en ağır cezalar verilmeli ve her nedenle olursa olsun ceza indirimi uygulanmamalıdır. Avcılar ilçemizin bu konuda duyarlılığını çok önemsiyoruz. Meclis toplantımızda yapımı devam eden Kadın Konuk Evine Özgecan Aslan isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Özgecan Aslan ismi Avcılar’da yaşatılacak. Ziyaretlerinden dolayı Aslan ailesine teşekkür ediyor, kadına yönelik her türlü şiddetin, baskının ve zulmün son bulmasını diliyoruz” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER