Öz Babası 6 Yıl Tecavüz Etti

0
1043

Öz Babası Tecavüz Etti, 2 Bebek Öldü

Öz Kızına Tecavüze 42 Yıl

ANTALYA’nın Kepez İlçesi’nde öz kızı H.E.’ye (21) 13 yaşından itibaren 6 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Ekrem E. (47), 42 yıl hapse mahkum edildi.

Kepez İlçesi Habipler Mahallesi’de oturan, inşaatlarda çalışan Ekrem E., iddiaya göre zihinsel engelli kızı H.E.’ye 6 yıl boyunca tecavüz etti.

BEBEKLERİ CANLI CANLI BOŞ ARAZİYE ATTILAR

2008 yılında babasından hamile kalarak düşük yapan H.E.’nin, devam eden tecavüzlerden 2012 ve 2014 yılında doğan 2 bebeğin de, canlı canlı boş araziye atılarak ölüme terk edildiği iddia edildi.

Olay, komşunun polise ihbarıyla ortaya çıktı. Eve baskın yapan polis, Ekrem E. ve aynı yaştaki eşi Cemile E.’yi gözaltına aldı. Ekrem E. tutuklanırken, eşi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. H.E. ile kızkardeşi A.E. (13) ve erkek kardeşi A.E. (10), Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü korumasına alındı. Evin büyük oğlu M.E.’nin (22) bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu kaydedildi.

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ekrem E. ve ’suçu bildirmeme’ iddiasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan eşi Cemile E. hakkında, doğan bebekleri öldürdükleri gerekçesiyle ’nitelikli şekilde kasten öldürme’ suçundan ikinci bir dava açıldı.

YAYIN YASAĞI KONULSUN İSTEDİ

Hakkında yakalama kararı çıkartılan anne Cemile E. duruşmaya katılmadı. Duruşmada son sözü sorulan Ekrem E., kızına tecavüz etmediğini savundu. Polis merkezinde kendisine baskı yapıldığını, bu nedenle suçlamaları kabul etmek zorunda kaldığını iddia eden Ekrem E., beraatını talep etti. Mahkemeye kendi el yazısıyla 4 sayfalık savunmasını içeren dilekçe sunan Ekrem E., can güvenliğini gerekçe göstererek davaya yayın yasağı konulmasını talep etti. Sanığın bu talebi kabul edilmedi.

’EN AĞIR CEZAYLA CEZALANDIRILMALI’

H.E.’nin avukatı Serap Ertuğrul ise müvekkilinin 13- 14 yaşından itibaren babasının cinsel istismarına maruz kaldığını, bu göz önüne alınarak sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Bu eylemlere H.E’nin annesi Cemile E.’nin de yardım ve katılımının söz konusu olduğunu ileri sürdü. Avukat Ertuğrul, Cemile E.’nin de aynı suçtan cezalandırılmasını talep etti.

BEBEKLERİ ÖLDÜRME DAVASI SÜRÜYOR

H.E.’nin avukatı Serap Ertuğrul, sanığa daha fazla ceza verilmesi gerektiğini söyleyerek kararı temyiz edeceklerini söyledi. Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ekrem E. ve eşi hakkında, H.E.’nin doğurduğu bebekleri kasten öldürmek suçundan açılan dava sürüyor. Sanıklar bu davada ise ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

antalya-kepez-zihinsel-engelli-tecavuz-oz-kizina-haber-avcilar-yerel-medya-gazete-agir-ceza-mahkemesi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER