Onların Toprak Anası Var

0
701

Sosyal belediyecilik kapsamında engellilere yönelik yaptığı çalışmalarıyla dikkat çeken Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, 13 yaşındaki Serhat Sülü’ye özel yapım sandalye kendisi teslim etti.

Onların Toprak Anası Var

Avcılar Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; Avcılar Gümüşpala Mahallesinde yaşayan, 22 aylıkken geçirdiği kalp ameliyatı sonucu bedensel ve zihinsel engelli olan 13 yaşındaki Serhat Sülü’ye özel yapım sandalye, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli tarafından hediye edildi.
Aileyi evinde ziyaret ederek Serhat Sülü’ye engelli aracını hediye eden Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Biz dezavantajlı gruplar arasında nitelendirdiğimiz engelli vatandaşlarımıza büyük hassasiyet gösteriyoruz. Bugünde Serhat’ın ve ailesinin hayatını kolaylaştırmak için kendisi için yapılmış özel sandalyesini hediye ettik. Avcılar Belediyesi olarak engellilerimizin hayatlarında en ufak bir kolaylık sağlayabildiysek ne mutlu bize” dedi.
Yaklaşık iki yıl önce annesini kaybeden, babası, 15 yaşındaki abisi ve babaannesi ile birlikte yaşayan 13 yaşındaki Serhat Sülü’nün heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER