”Madımak” Film Oldu..

0
941

“Madımak Carina’nın Günlüğü” filminin galası yapıldı.

Ulaş Bahadır‘ın yazıp yönettiği, Sivas katliamını olayda yaşamını yitiren Hollandalı Carina Cuanna‘nın gözünden anlatan “MADIMAK Carina’nın Günlüğü” adlı filmin galası Özdilekpark AVM’nin sinema salonunda yapıldı. Galaya filmin oyuncuları ile magazin ve sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

Galada filmin yönetmeni Ulaş Bahadır, “Her toplum kendi geleceğini aydınlarına emanet eder. Biz maalesef bundan mahrum kaldık. Birçok aydınımızdan mahrum kaldık. Derdimiz bunu unutturmamak. Bunu, insanlar kılıç kuşansın, savaşsın diye değil, bu ülkede barış istediğimiz için yaptık. Geçmişini sorgulamayan bir toplumuz. Dolayısıyla gelecek kuramıyoruz. Filmin yapılma amacı ‘Neden?’ sorusunu sormaktır. 6 saat boyunca insanları gözümüzün önünde yaktılar. Kimse engel olamadı, hesabını soramadı” dedi.

Sivas katliamının tek yabancı kurbanı olan ve Madımak Oteli‘ne kadar varan yolculuğunun hikayesi pek bilinmeyen Hollandalı Carina Cuanna‘nın tuttuğu günlüklere bağlı kalınarak anlatılan ‘MADIMAK Carina’nın Günlüğü’ adlı uzun metraj film, 25 Eylül’de gösterime girerek seyirciyle buluşacak.

MADIMAK Carina’nın Günlüğü’nün oyuncu kadrosunda güçlü isimler yer alıyor. Carina’yı Alman oyuncu Denise Ankel, şair Metin Altıok rolünde Altan Erkekli, Behçet Aysan rolünde Mustafa Alabora, Hasret Gültekin rolünde ise Umut Kurt var. Dönemin Sivas Valisi Ahmet Karabilgin’i ise Erdal Tosun canlandırıyor. Filmde ayrıca Füsun Demirel, Rıza Akın, Meray Ülgen, Bahar Selvi, Selin Yiğit, Gökhan Akteke, Barış Ordu, Ulaş Bahadır, Perihan Ünlücan, Özge Ertem Artvinli, Serkan Genç ve Koray Tarhan da rol alıyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER