KOCASINI ÖLDÜRDÜ EVLİLİK TEKLİFİ YAĞDI

0
481

KOCASINI ÖLDÜRDÜ EVLİLİK TEKLİFİ YAĞDI

Adana Seyhan’da yaşayan bir çocuk annesi 28 yaşındaki Çilem Karabulut Kendisine sürekli şiddet uygulayıp fuhuşa zorladığını iddia ettiği 2.5 yıllık eşi Hasan Karabulut’u evde 6 kurşunla öldüdü ardından polise teslim oldu. Adana Karataş cezaevine destek mektubu yağıyor. Genç kadına gelen mektuplar arasında evlilik teklif edenler de var. Genç kadın hakim karşısına çıkacağı günü bekliyor.

İşte o kadının açıklamaları :

“Hep kadınlar mı ölecek, biraz da erkekler ölsün”

“Cezaevinde o kadar çok suçsuz yere yatan kadın var ki, onları dinlediğimde kendi derdimi unuttum” tek merak ettiğim şey kızım Cezaevine girdiği günden beri, özellikle şiddet ve tecavüze uğramış kadınlar ile duyarlı erkeklerden 100’ün üzerinde destek mektubu aldığını anlatan genç kadın, “Biraz şaşkınım. Bu kadar destek göreceğim aklıma gelmezdi. Özellikle tecavüz ve şiddete uğrayan kadınlar ile kadın örgütlerinden inanılmaz destek var. 12 yaşındaki bir kız ise ‘Çilem abla sakın kendini katil olarak görme’ diyor. Erkekler ‘Siz kadınların önünde saygıyla eğiliyoruz’ diye yazıyorlar. Evlenme teklifi yapılan mektuplar da alıyorum. Ancak onlara cevap vermiyorum. Sadece kadınlarla yazışıyorum”

“Ne yapıp edip hukuk okuyacağım. Adalet isteyen kadınlara destek vereceğim”

Evlendikleri ilk günden beri şiddet uyguladığını, hamileyken ve lohusayken bile tekmeleyip dövdüğünü, en sonunda da fuhuşa zorladığını iddia ettiği eşi Hasan Karabulut için ise şunları söyledi: “Böyle aşık olunur mu bilmiyorum. Ama gözlerim kararmıştı, resmen aşık olmuştum ona. Yaptıklarına kızım için katlanmıştım. İlk aşkımdı ama çilem oldu.”

120 avukatın onu savunacağını vurgulayan Adana Kadın Platformu Üyesi Avukat Sevil Aracı Bek ise “Adil yargılama ve kamu vicdanını rahatlatacak bir karar bekliyoruz” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER