Gül Kitap Evi’nin Yakılması Kamerada

0
466

Kırşehir’de Gül Kitap Evi’nin yağmalanıp yakılması kamerada

Kırşehir’de 30 yıldır faaliyet gösteren Gül Kitabevi‘nin yağmalanıp ateşe verilmesinin görüntüleri ortaya çıktı. Polis kamerası kayıtlarına göre, saldırganlar kitabevini taşlıyor, yakıyor, kitabevi sahiplerinden birini linç ediyor.

Kırşehir’de geçen 8 Eylül ’de terörü protesto eylemleri sırasında, kentte faaliyet gösteren Gül Kitabevi de yağmalanmış ve ateşe verilmişti. Bu saldırının polis ve güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.

Polis kamerası kayıtlarına göre, kalabalık bir grup slogan atarak kitabevini taşlıyor, kitabevi önündeki çantaları yakarak içeri atıyor, yangın çıkarıyor ve kitabevi sahiplerinden birini linç ediyor.

Kitabevinin içini gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına göre de dükkana giren saldırganlar kitapları, defterleri ve diğer malzemeleri devirip yağmalıyor, içeriye yanmış çanta atarak dükkanı ateşe veriyor. Bu sırada, kitabevinin çalışanları kaçışıp üst katlara sığınıyor ve içeriyi simsiyah bir duman kaplıyor.

Olay İle İlgili 4 Kişi Tutuklandı

Kırşehir’de teröre tepki yürüyüşü sırasında 4 iş yerinin yakılması, 13 iş yerinin cam ve çerçevelerinin tahrip edilmesi olayına katıldıkları gerekçesiyle 30 kişi gözaltına alınmış, Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden F.S., G.H., Ö.A., M.C. ‘2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanuna muhalefet, mala zarar vermek, halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olaylar ilgili olarak 2 kişi de adli kontrol kararıyla, 24 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER