Kılıçdaroğlu: Bize Ankara Saldırısının IŞİD Kaynaklı Olduğu Söylendi

0
260

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında Ankara’daki saldırıyı yapanların IŞİD kaynaklı olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te Liderler Özel programında Ankara’daki patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Bize IŞİD kaynaklı olduğu söylendi.” diyerek saldırıyı yapan örgütü açıkladı.

NEDEN GİZLİLİK GELİYOR”

“IŞİD’le işbirliği yapan ya da IŞİD’in yan kolu olan bir örgüt ismi gelmişti bize. O ismi Sayın Başbakan’a verdim. Benim merak ettiğim neden bu dosyalara gizlilik kararı konuluyor? Bizim gerçekleri öğrenme hakkımız yok mu? Soruşturma tabii ki gizli olabilir. Ama yargı sürecinde davaya gizlilik kararı koyuyorsunuz, neden? IŞİD’in camileri, türbeleri nasıl bombaladığını çok iyi biliyoruz. Bunlara sinirli çocuklar diyenleri de biliyoruz. Korkuyor musunuz bir vatandaş olarak? Hayır. Terör örgütleri korku dağları yaratarak geniş kesimleri sindirmek isterler. Korkarsak terör örgütüne hizmet etmiş oluruz. Buna teslim olmayacağız. Korku, asla. Yılmayacağız. Neden korkacağız? Eğer biz görevimizi yaparsak bütün bunların hepsini aşarız. Türkiye bölgesinde de dünyada da güçlü bir ülkedir. Ama bütün bu olanlar yönetim boşluğundan kaynaklanıyor. Gerçekten üzerinde durulursa bütün bunlar engellenebilir.

“SORUMLU HÜKÜMETTİR”

Bu işte asıl sorumlu hükümettir. Çünkü Türkiye’yi yöneten, bürokratları atayan, istihbarat bilgilerini alan hükümettir. Bunları kim yönetiyor? Bazıları devleti suçluyor. Devlet bir tüzel kişiliktir. Siyasi partiler devleti yönetmek için gelirler. Devlet olmak için gelmezler. Atamaları siz yaparsınız. Hepsi yasal sınırlar içinde çalışırsa sorun çıkmaz. Varsa bir sorumluluk ortaya çıkarırsınız. Çağdaş demokrasilerde sorumlu kimse kendini görür ve görevi bırakır. Sorumlu bürokrattır diyemezsiniz. Çünkü bürokratı tayin eden o kişi. Asıl yönetme gücü olanı bırakıp tayin ettiği kişiye sorumluluğu yıkarsanız bu olmaz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER