KILIÇDAROĞLU ” 2 BAKAN İSTİFA ETMİYORSA, GÖREVDEN ALINMALI ”

0
265

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu bir araya geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da meydana gelen saldırı ardından görüşmek için, Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Görüşme sona erdi.

Başbakan Davutoğlu; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu, Ankara’da düzenlenen ’Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ için Tren Garı Kavşağı’nda meydana gelen saldırı ardından Çankaya Köşkü’ne davet etmişti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen görüşme sona erdi.

KILIÇDAROĞLU RANDEVU TALEP ETTİ

Toplantının ardından Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘tan randevu talep etti.

BAKANLAR GÖREVDEN ALINMALI

Kılıçdaroğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, gelecek rapor beklenmeden 2 Bakan’ın görevden ayrılması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin süratle Ortadoğu batağından çekilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kılıçdarğlu ”Siyasi sorumlu ülkeyi yönetendir. Sayın bakan görevinden ayrılmıyorsa azledilmesi gerektiğini de ifade ettim. Adalet Bakanı görüntüsü tam bir ibretlik. Toplum derin bir travma yaşıyor, Adalet Bakanı sadece gülümsüyor. Bu bakan o koltukta oturamaz. Eğer topluma saygı gösteriyorlarsa, bu ülkenin insanlarına saygı gösteriyorlarsa, iki bakanın da (İçişleri ve Adalet) görevlerinden ayrılmaları gerekiyor. Bu talebi Sayın Davutoğlu’na bildirdim. Sayın Davutoğlu, olayı müfettişlere havale ettiğini, gelen rapora göre tavır takınacağını ifade etti. İki bakan da eğer bu halka, ölen insanlara, onların ailelerine saygı gösteriyorlarsa, görevlerinden ayrılmalılar. Siyasi sorumluluğun gereğini yerine getirmeliler.”

”DEMİRTAŞ’A UYGULANAN TAVIR DOĞRU DEĞİL”

-Sayın Demirtaş’ın devre dışı bırakılmasının doğru olmasını ifade ettim. Partiler arasında ayrım yapılması doğru değil.”

SEDAT PEKER’E TEPKİ

-Bir mafya babası çıkmış miting yapıyor ve şunu kullanıyor, “oluk oluk kan akacak”. Ve hiçbir savcı kılını kıpırdatmıyor!

İKİ CANLI BOMBANIN İKİSİ DE ERKEK
– CHP lideri, kendisine verilen bazı bilgilerin kamuoyuna şu an açıklanmasının doğru olmayacağını kaydetti.
Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “İki canlı bomba, ikisinin de erkek olduğu söyleniyor. Örgüt ismi verilmedi.  Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı bazı konularda bilgi verdi MİT müsteşarı toplantıya gelmedi”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER