İTO Başkanı İbrahim Çağlar 10 Günde Koalisyon Fikrinden Çark Etti

0
359

İTO Başkanı İbrahim Çağlar 10 Günde Koalisyon Fikrinden Çark Etti

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, 10 gün önce Hürriyet’e AKP CHP koalisyonu için “çok daha iyi” olacağını söyledi. Bugün Sabah gazetesine ise “Koalisyon gömleği millete uymuyor” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, koalisyon hükümetine yönelik açıklamalarında çark etti. 10 gün önce Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda AK Parti ve CHP’nin kuracağı bir koalisyon hükümetinin “çok daha iyi” olacağını söyleyen Çağlar, bugün Sabah gazetesine verdiği özel röportajda “Koalisyon gömleği millete uymuyor” dedi.

10 GÜN ÖNCE BÖYLE KONUŞTU

Çağlar, Hürriyet’teki röportajında, “Bizce bir an önce kurulmalı ve iş dünyası olarak biz bunu destekleriz” demişti.

Ak Parti’nin kurucuları arasında da yer almış bir isim olan İbrahim Çağlar Hürriyet‘teki röportajda, Ak Parti ile CHP’nin bir koalisyon hükümeti kurmasının ‘çok daha iyi’ olacağını söylemiş ve “Bizce bir an önce kurulmalı ve iş dünyası olarak biz bunu destekleriz” demişti ve şöyle devam etmişti:

İŞ DÜNYASI KOALİSYON BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI

“CHP, seçimden ikinci büyük parti çıktı. Bence, güçlü bir hükümet kurmak istiyorsak Ak Parti-CHP koalisyonu çok daha iyi olur. Böyle bir hükümetle birçok güçlüğü aşmak daha kolay. Birinci ve ikinci partinin kuracağı bir koalisyon hükümeti, Türkiye’nin önünü daha hızlı açabilir. Biz de iş dünyası olarak buna destek veririz. Ak Parti, 15 yıllık siyasi geçmişe sahip ve kurulduğundan beri iktidarda olan sağcı muhafazakar parti. CHP, Türkiye’nin en eski partisi ama uzun süredir iktidar olamamış. Üstelik bu ülkedeki temel siyasi mücadele ikisi arasında geçiyor. İkisi bir araya gelebiliyorsa bütün dünya buna çok olumlu bakar. Bizce bir an önce kurulmalı ve iş dünyası olarak biz destekleriz.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER