İstanbul’da Büyük Depremin Habercisi Mi?

0
612
haber-avcilar-deprem-istanbul-marmara-denizi-afad-gundem

İstanbul’da Büyük Depremin Habercisi Mi?

Marmara Denizi’nde saat 17.45 sıralarında 4.2 büyüklüğünde deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.0 olarak duyurdu.

İSTANBUL’DA DAHA BÜYÜK BİR DEPREMİ TETİKLER Mİ?

İTÜ’den Prof. Dr. Okan Tüysüz “Bu deprem İstanbul’da daha büyük bir depremi tetikler mi?” sorusuna yanıt verdi. NTV canlı yayınına bağlanan Tüysüz, şu bilgileri verdi:

DAHA BÜYÜK DEPREM ÜRETMEZ AMA…

Büyükçekmece gölünün hemen açıkları. Kuzey Anadolu Fayı’nın Marmara içindeki uzandığı bölgede. Marmara Denizi içinde Kuzey Anadolu Fayı‘nda deprem beklediğimiz yerler var. Bu deprem bu fayın deprem üretme potansiyelinde olduğunu gösteriyor. Daha büyük bir depremi tetikleme durumunda değil. Ama izlemek gerekiyor.

Bu tür 4, 4.5 gibi depremler olup arkasından daha küçük depremlerle devam ediyor. Çok önemli bir deprem olmadığı kanaatindeyim.

son-dakika-haber-avcilar-istanbul-marmara-denizi-deprem-afad-afet-fay-hatti
son-dakika-haber-avcilar-istanbul-marmara-denizi-deprem-afad-afet-fay-hatti

BİR GÜN DAHA BÜYÜK BİR DEPREM OLACAKTIR

Ama Marmara Denizi‘nde bir gün daha büyük bir deprem olacaktır. Mutlaka depreme karşı hazır olmamız gerekiyor. Bir gün tıpkı bu 4 gibi belki 6, belki 7 daha büyük depremlerle karşılaşacağız. Ama bu 4’lük depremin daha büyük bir deprem üretmesi söz konusu değil.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER