İstanbul’a 11 otogar geliyor; Avcılar’a yeni cep otogarı

1
1123

İstanbul’a 11 otogar geliyor; Avcılar’a yeni cep otogarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Otogarı’nın sözleşmesini yenilemek yerine İstanbul’un belirli noktalarına 11 tane cep otogarı yapacak. Avcılar’da yeni cep otogarı…

Bayram tatilleri başlangıcında İstanbul trafiğini kilitleyen Esenler Otogarı’nın yerine Alibeyköy, Ataşehir, Pendik, Kurtköy, Çamlıca, Avcılar, Silivri gibi belirli noktalara 11 tane cep otogarı yapılacak. Anadolu ve Avrupa yakasına dağılacak olan cep otogarları sayesinde trafik kilitlenmesinin önüne geçilecek. Alibeyköy’de ilki açılan cep otogarları için Ataşehir, Pendik, Kurtköy, Çamlıca, Avcılar, Silivri gibi yerler seçilecek.

ATAŞEHİR VE ÇAMLICA PROJELERİNİN İHALESİ YAPILDI

Akşam’ın haberine göre şu an itibarıyla Ataşehir ve Çamlıca projelerinin ihalesinin yapıldığı, diğer cep otogarlarının ihalesinin de hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi.

İSPARK İŞLETECEK

11 cep otogarının işletmesini de İSPARK yapacak.

6 AYDA BİTİRİLMESİ AMAÇLANIYOR

Çamlıca, Ataşehir’de yapılması planlanan cep otogarlarının projesi için ihale sonlandırıldı. Yakında inşaatı başlayacak olan projenin 6 ayda bitirilmesi amaçlanıyor.

PENDİK VE KURTKÖY’E DE YAPILACAK

Çamlıca ve Ataşehir dışında Pendik ve Kurtköy’e de cep otogarları yapılacak.

Böylece buradaki yolcuların da Harem veya Alibeyköy’e gitmelerinin de önüne geçilmiş olacak. Yeni cep otogarları için Avcılar ve Silivri ilçeleri belirlendi. Bu ilçeler dışında belirlenecek iki veya üç ilçeye daha küçük cep otogarı yapılacak.

1 YORUM

CEVAP VER