İstanbul’a Kar Geliyor

0
844
haber-avcilar-istanbul-ankara-hava-durumu-kar-yagisi-meteoroloji

İstanbul’a Kar Geliyor

CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli‘den İstanbul ve Ankara için kar yağışı uyarısı. Sürmeli, Çarşamba günü Başkent Ankara’da kar yağışının görüleceğini, İstanbul’da ise yüksek kesimlerde sıcaklığın düşmesiyle birlikte 10 Aralık’ta kar yağışının görülebileceğini bildirdi.

İstanbul’a kar ne zaman geliyor ?

Bünyamin Sürmeli Marmara Bölgesi‘nde de sıcaklarda 10 derece düşüş yaşanmasının beklendiğini, İstanbul için de özellikle yüksek kesimlerde 10 Aralık’tan sonra kar yağışı görülebileceğini söyledi.

Meteoroloji’den Açıklama

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Batı Karadeniz Bölgesi’nde fırtına ve yoğun kar yağışı beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada kuvvetli fırtınanın akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda etkili olmasının beklendiği belirtilerek: “Batı Karadeniz’in doğusunda batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan esecek olan rüzgarın, kuvvetini artırarak, bugün akşam saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (75-90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtına’nın sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir” denildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER