İsmail Türüt, Kadir İnanır’a saldırdı

0
553

İsmail Türüt, Kadir İnanır’a saldırdı

‘Irkçılık yapabilir’ gerekçesiyle Almanya’da konserine izin verilmeyen İsmail Türüt, silahların susmasını isteyen Kadir İnanır’a “Hele bir de Karadenizli kendisi, olur mu ya?” dedi.

Daha önce ‘Plan yapmayın plan’ adlı şarkıda Hrant Dink cinayetini övmek ve halkı düşmanlığa tahrik etmekten yargılanan şarkıcı İsmail Türüt bu kez akil insan Kadir İnanır’ı hedef aldı.

Vahdet gazetesine konuşan Türüt, “Kadir İnanır bizim hemşerimiz. O beni, ben onu çok severim. Ama siyasi olarak zerre kadar katılmıyorum ona. Yazıklar olsun. Selam da verilmez ya. Ayıp ya. Yakıştıramadım Kadir İnanır’a. Kadir İnanır ayıp etti. Gönlüm kırıldı. İyi aday olmadı ya da etmediler. Bir dahakine ederler. Hele bir de Karadenizli kendisi, olur mu ya? Katil sürüsüne destek veriyorsunuz. Dostluğum da var ama gözümde sıfır bir adamdır. Yazıklar olsun. Bu millet seni baş tacı etti. Haram olsun sana bu milletin emeği. Ayıp ya. Böyle şey olur mu ya? Yazıklar olsun bu ülkenin aydınına, bunlara şirin bakan sanatçısına, gazetecisine.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER