İki gazetecinin katili !!!

0
376

İki gazetecinin katili cinayet anını sosyal medyada paylaşmış!

ABD, bir AVM’de yaptıkları röportaj sırasında canlı yayında öldürülen iki gazetecinin şokunu yaşıyor. Saldırının ardından intihar eden saldırgan Vester Lee Flanagan, kaldırıldığı hastanede öldü. Flanagan’ın cinayet anını kaydettiği ve görüntüleri sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı

ABD, bir AVM’de yaptıkları röportaj sırasında canlı yayında öldürülen iki gazetecinin şokunu yaşıyor. Saldırının ardından intihar eden saldırgan Vester Lee Flanagan, kaldırıldığı hastanede öldü. Flanagan’ın cinayet anını kaydettiği ve görüntüleri sosyal m

Sabah saatlerindeki saldırının meydana geldiği Franklin County’nin Polis Şefi Bill Overton, düzenlendiği basın toplantısında, polislerle karşılaşınca kendini vuran Flanagan’ın kaldırıldığı hastanede öldüğünü açıkladı.

ABD’Lİ İKİ GAZETECİ CANLI YAYINDA ÖLDÜRÜLDÜ!

Overton, cinayetin nedenini ve ırkçı bir motivasyonla yapılıp yapılmadığını henüz bilmediklerini aktardı. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın toplantısında, dua ve düşüncelerinin olayda hayatını kaybedenlerin aileleriyle birlikte olduğunu söyledi.

İşte katilin saldırı sırasında çektiği görüntünün detayları

“Bu, ABD genelinde silah şiddetinin çok yaygın hale gelmeye başladığını ortaya koyan diğer bir örnek ve ülkedeki şiddeti sona erdirecek hiçbir yasal düzenleme yok” ifadesini kullanan Earnest, bu konuda tek adımı Kongre’nin atabileceğine işaret etti

OLAY NASIL YAŞANDI?

Yerel televizyon kanalı WDBJ7 için çalışan Alison Parker (24) ve Adam Ward (27) isimli gazetecilerin sabah saatlerinde silahla vurularak öldürüldüğü olay Virginia eyaletinde gerçekleşti.

ESKİ BİR ÇALIŞAN

Virginia Valisi Terry McAuliffe saldırgan Vester Lee Flanagan’ın öldürülen kişilerle aynı TV kanalında çalıştığını ifade ederek, Flanagan’ın iş yerinden memnun olmayan bir kişi olduğunu bildirdi.

Kanalda, “Bryce Williams” ismini kullanan Flanagan’ın, Şubat 2013’te işten çıkarılması üzerine Mayıs 2014’te kanala ayrımcılık suçlamasıyla açtığı dava, Temmuz 2014’te düşmüştü.

ABD’Lİ GAZETECİLER CANLI YAYINDA ÖLDÜRÜLDÜ

Görüntülerde, turizm hakkında röportaj yaptığı esnada gülümseyen muhabirin silah sesini duymasıyla çığlık attığı görülüyor. Sekiz el silah sesi duyulduktan sonra canlı yayın kesilerek stüdyoya dönülüyor. Sunucunun korkunç olay karşısında şaşkınlığını gizleyemediği yüzünden okunuyor.

“EVLENECEKTİK”

Parker’ın aynı televizyon kanalında çalışan sunucu sevgilisi Chris Hurst, “Yaklaşık dokuz aydır birlikteydik. Yaşamlarımızdaki en güzel dokuz aydı. Evlenmek istiyorduk. Kısa süre önce 24’üncü doğum gününü kutlamıştık” diye tweet attı. Hurst, Ward için ise, “Alison ile Adam her gün birlikte çalışırdı. İyi bir ekiptiler. Nişanlısı içinüzgünüm” dedi.

Saldırı sırasında Parker’ın röportaj yaptığı Ticaret Odası yetkilisi Vicki Gardner’ın da yaralandığı açıklandı. Cinayetin ardından zanlının “Bryce Williams” adıyla açtığı Twitter ve Facebook hesapları kapatıldı. Buna rağmen Flanagan’ın kaçarken, öldürme anına dair ikinci bir videoyu sosyal medyada paylaştığı görüldü.

GEREKÇE CHARLESTON SALDIRISI MI?

Flanagan’ın, Charleston’da siyahi Amerikalıların gittiği kiliseye düzenlenen silahlı baskını gerekçe olarak gösterdiği iddia edildi. ABC News, çarşamba günü Flanagan tarafından gönderildiği iddia edilen 23 sayfalık faksta saldırının nefret amaçlı düzenlenmiş olabileceği öne sürüldü. Yılın başında Charleston’da bulunan Afro-Amerikan Kilisesi’ne Beyaz bir Amerikalı tarafından saldırı düzenlenmiş, 9 siyahi hayatını kaybetmişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER