Selahattin Demirtaş Avcılar’da ” Halk Aptal Değil”

0
1006

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Avcılar’da

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Ankara’da hayatını kaybeden Dijle Deli , Kadir Uyan ve Binali Korkmaz için Avcılar HDP İlçe Binasına taziye ziyaretinde bulundu.

Ankara’da düzenlenen ’Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde gerçekleşen bombalı saldırı sonucu Binali Korkmaz, Dijle Deli, Kadir Uyan hayatlarını kaybetmişlerdi.

ANKARA KATLİAMINDA YAŞAMINI KAYBEDENLER

KATLİAMIN GÖRGÜ TANIĞI ANLATIYOR

Selahattin Demirtaş, taziye ziyaretinin ardından bir basın açıklaması yaptı.

HALKIN BİRLİĞİ KATLİAM POLİTİKALARINI BOŞA ÇIKARACAK

Selahattin Demirtaş ‘Sadece bugün ateş düştüğü yeri yakıyor. Yüreğinde insani değerler adına kırıntıyı taşıyan herkes bu acıyı yaşıyor. Halkın bu acıyı ortak acı olarak görmesi, bu tabloyu ortaya çıkarması bizler açısından da umut vericidir. Taziyelerde acılarda ortaklaşmak en azından, acılar arasına ayrım koymamak, cenazeler arasına ayrım koymamak bizim her zaman savunduğumuz duygudur. Bugünde bunu görüyor ve yaşıyor olmak bizi geleceğe dair umutlandırıyor. Bütün bu saldırıları katliam politikalarını boşa çıkarak durumda budur.”

BU SEÇİM BİZE ZORLA DAYATILDI

’Anayasa gereği seçimin ParlamentoCumhurbaşkanı yada Hükümet tarafından ertelenmesi gibi bir durum yoktur. Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar sonrasında,  Anayasa gereği resmi savaş, resmi savaş ilanı ile birlikte ancak erteleme kararı meydana gelebilir. Parlamentonun aldığı resmi bir savaş kararı yok, inşallah da böyle bir karar olmaz. Dolayısıyla seçim yapılacak, sağlıklı yada sağlıksız bu seçim bize zorla dayatıldı.

BİR KİŞİ İSTEDİ, 80 MİLYON FELAKETLERİ YAŞIYOR

Selahattin Demirtaş, ’’7 Haziran sonuçlarını kabul etmediler. Halkın iradesini tanımadılar, illa tekrar seçim yapacağız tek başımıza iktidar olacağız dediler. Bir kişi istedi diye, 80 milyon kişi bu durumları yaşıyor. Başımıza gelen felaketlerin nedeni de budur, bunu bilmeyen yok.

HALK APTAL DEĞİL

Madem ki karar alındı, YSK yeni bir tarih belirledi, bizde bu seçimin en sağlıklı şekilde yapılması için elimizden geleni yapacağız. Seçim çalışması yapamıyor olabiliriz ama halkta aptal değildir, neyin ne olduğunu biliyor. Biz halka propaganda yapsakta yapmasakta insanlar neyin ne oldugunu biliyorlar. Halk, koyun kuzu sürüsü değil, biz halkın vicdanına  aklına güveniyoruz.

hdp-esbaskan-selahattin-demitas-avcilar-haber-avcilar-avcilarhdp-ankara-katliam-baris-mitingi-taziye-ziyareti (3)

 

BÜYÜK BİR MEDYA AMBARGOSU ALTINDAYIZ

Medya bize kapalı biliyoruz, büyük bir medya ambargosu altındayız. Sesimizi halka duyurmamak için ellerinden geleni yapıyorlar ama halkta aptal değil. Bu zor koşullara rağmen Türkiye kendi seçimini yapacaktır. Sandıktan her ne çıkarsa herkes buna saygılı olacaktır.

7 HAZİRAN’dan BU YANA 1000’e YAKIN İNSANIMIZ ÖLDÜ

‘Perşembe günü partimizde MYK toplanacak ve nihai karar alınacaktır. Benim kendi fikrim belli, arkadaşlarımızda genelde bu görüşte. Biz sadece güvenlik kaygısı açısından ifade etmiyoruz, zoraki dayatma bir tekrar seçim yaşıyoruz. Bütün şehirler de tekrar insanları toplayıp bir kez daha insanları yormanın da bir anlamı yok. Halk zaten neyin ne olduğunu biliyor.

Seçimin coşkusu, atmosferi yok, bu acı içerisinde nasıl bir seçim yapılır. Seçimden bu yana 1000’e yakın insanımızı kaybettik. Sivil, asker, polis, gerilla, çocuk, kadın, yaşlı 1000’e yakın insan.  Hiç bir şey olmamış gibi davranabilir miyiz? Bizler de insanız, hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Halkımız ölmüyor, öldürülmüyor, evlatlarımız ölmüyor gibi davranıp sadece oy peşine düşemeyiz. Seçim kampanyamızı durdurmadık, fakat büyük mitinglere gerek kalmayabilir diye düşünüyorum. ‘’ dedi.

hdp-esbaskan-selahattin-demitas-avcilar-haber-avcilar-avcilarhdp-ankara-katliam-baris-mitingi-taziye-ziyareti (1)

Gökhan AKTEKE / HaberAvcılar

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER