Haluk KOÇ: ‘Genel Başkanlar Perşembe yada Cuma tekrar biraraya gelecekler.’

0
657
CHP Sözcüsü Haluk Koç, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleşen 4 saat 20 dakikalık koalisyon zirvesinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında Başbakanlık Konutu’nda gerçekleşen koalisyon toplantısı saat 22.20 sıralarında sona erdi. Kritik zirvede hazır bulunan CHP Sözcüsü Haluk Koç, CHP Genel Merkezi’nde görüşmeye ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

İşte Haluk Koç’un açıklamaları:

– Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına, TSK’ya Emniyet teşkilatı mensuplarına ve tüm milletimize sabırlar diliyoruz.

– Genel Başkanlar samimi bir şekilde düşüncelerini ifade ettiler. Bu hafta içinde perşembe ya da cuma günü bir kez daha bu akşam toplantıdan çıkan sonuçları değerlendirmek için tekrar bir araya gelecekler.

– Çıkarlarımızı ülke menfaatlerinin önüne koymuyoruz. İki partinin ülkeye karşı sorumlulukları var. Toplantı, iki genel başkanın karşılıklı görüş bildirmesi şeklinde geçti.

– Ortadan hemen bir siyasi sonuç çıkarmanın zor olduğu bir dönemden geçiyoruz. Sorumluluğumuzun gereğini taşımaya çalışıyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER