Haber Avcılar Sordu: Gürsel TEKİN ‘Şerefiniz Varsa CHP’ye Oy Vereceksiniz’

0
530

Haber Avcılar Sordu:  Gürsel TEKİN’den Ali BABACAN’a Cevap

Ali Babacan, dün CNBC-e/NTV canlı yayınına katılmıştı.

Ali Babacan, “1 Ocak’ta asgari ücret artışı olacak ama bizim niyetimiz Aralık 2016’da 1300 TL olması. İşte tehlike sınıfına göre ayrı asgari ücret belirlemek de gündemimizde” demişti.

Bunun üzerine CHP Avcılar İlçe Merkezine gelen CHP Genel Sekreti Gürsel Tekin‘e sorduk.

7 Haziran seçimlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret vaadleri ile ilgili diğer partilere eleştirilerde bulunmuştu.

1 Kasım seçimlerinde AK Parti‘nin asgari ücret üzerine vaadini CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e sorduk.

7 HAZİRAN ÖNCESİ KONUŞMALARDAN BİZ UTANIRDIK

Gürsel Tekin; Sizden ricam7 Haziran öncesi AK Parti yöneticilerinin konuşmalarına bir bakın, vallahi biz utanırız. Biz deriz ki, daha tükürdüğümüz kurumadı ayıp olur hiç olmazsa bunu söylemeyelim.

ŞEREFİNİZ VARSA CHP’YE OY VERECEKSİNİZ

Gürsel TEKİN, ”Siz 90 gün önce iddialı konuşacaksınız, hatta Sn. Mehmet ŞİMŞEK öylesine iddilalı konuştu ki ” CHP’ye OY Veririm” dedi. Şerefiniz varsa CHP’ye oy vereceksiniz.”

BİZ ALİ BABACAN’I EKONOMİDEN ANLAYAN BİRİSİ BİLİRDİK

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’nın asgari ücret yapılandırması için söylediklerine yanıt verdi.

Gürsel Tekin, Sn. Ali Babacan, bunların Dünya’dan haberi yok, ülkeyi batıracaklar dedi. Şimdi Sn. Babacan biz sizi ekonomi bilen bir adam sanıyorduk. Ne oldu da bu üç ay içinde gömü mü buldunuz? petrol mü buldunuz da kaynağı buldunuz? Şimdi ben Ali Babacan’a soruyorum üç ay önce olmayan kaynağı siz nasıl buldunuz?

İSTANBUL’DA 100 MİLYAR DOLAR ÇALDILAR

Kaynak olmadığı yönünde ki 7 Haziran seçimlerine istinaden Gürsel Tekin sözlerine şöyle devam etti. ‘ Kaynak var, hatta fazlasıyla var. Sadece bu şehirde yüz milyar dolar çaldılar ama hala zenginliğimiz devam ediyor.’ dedi.

CHP’NİN HAZIRLADIĞI PROJELER 1 YIL İÇİNDE OLACAK

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ‘Şunu bilmenizi isterim bizim hazırladığımız projeler bir yıl içinde gerçekleştirilecektir. ‘ dedi.

Ali BABACAN: Asgari Ücret 1300 TL Olacak

Gökhan AKTEKE / Haber Avcılar

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER