Gürsel Tekin ” Medya’ya Baskılar Son Çırpınışları”

0
498

CHP Genel Sekreteri bugün CHP Avcılar İlçe Merkezine geldi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, gündem ve 1 Kasım seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin, AK Parti ile neden hükümet olmak istediklerini şöyle açıkladı.

” İktidar olan Ak partinin hukuk tanımazlığı, kural tanımazlığı, 17 Aralık 25 aralık gibi Dünya ölçeğinde görülmemiş soygun operasyonuna karşı, CHP ısrarla neden AK Parti İle hükümet olmak istediğini size anlatayım.

Sn. Ahmet Davutoğlu dün bir televizyon kanalında, bize koalisyondan kaçtı dedi. Biz Başbakanlık koltuğunda oturan insanların yalan söylemeyeceği inancını taşıyoruz.

Koalisyon görüşmelerine, gerek iç barışımıza, gerekse dış politikamızdaki problemlerin AK Parti ile çözülemeyeceğini, bunun ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisi gibi barışa, demokrasiye, hukuka inanan bir siyasi parti ile eksiklikleri telafi etmekle mümkün olacağı inancı ile başlamıştık.”

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ AK PARTİ’YE FAYDALI OLMUŞ

Gürsel Tekin; ” Koalisyonun ilk görüşmesinde Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sn. Ahmet Davutoğlu’na sunduğu 5 madde CHP’nin özeli, ideolojik ve dayatılmış maddeleri değildir. Sn. Davutoglu bu 5 madde bizimde kabulumuzdur dedi. Görüşmeler 10 gün sürdü. Ancak görüyorum ki bu koalisyon görüşmesinin AK Parti’ye şu faydası olmuş, arkadaşlarımız özellikle ekonomi ile ilgili günlerce yaptığı çalışmalarını, kaynağın ve paranın nerede olduğunu bunlara ders verir gibi vermişler.

13 yıl iktidar olacaksınız yapamayacaksınız, sonra CHP bu projeleri bizden aldı diyeceksiniz. Bizim projelerimiz Türkiye için ve sadece AK Parti’nin değil, diğer siyasi partiler içinde kabul görmesi bizim için sevindirici bir durum.”

YİNE KANDIRILMIŞ DURUMDALAR

Gürsel Tekin ”Ortadoğu da kendilerine göre yeni bir dünya kuracaklardı ve bu Dünyanın küresel patronuda Türkiye olacaktı. Hatta daha da ileri gidiyorum, Sn. Erdoğan‘ın bir görüşmesinde Ortadoğu Eş Başkanı olarak kendisini ilan etmiştir. Bu hayallerle kim bunları kandırdı ise, özellikle son dönemlerde itiraf dönemi olduğu için görüyoruz ki, Ortadoğu da ve bu projelerle ilgilide kandırılmış durumdalar.”

BUNLAR SON ÇIRPINIŞLAR

Gürsel Tekin ”Rusya uçakları sınırlarımızı ihlal ederken, aynı zamandan Kayseri’de parkta 2 vatandaş iktidarı eleştirdiği için gözaltına alınıyor. Muhalif olan, iktidarı eleştiren ne kadar iş adamı varsa bertaraf ediliyor. Hukuka yasalara aykırı olmasına rağmen 8 tane televizyon kanalı Digitürk ten düşürüyorlar. Bunların son çırpınış olduğunu hepinizin bilmesi lazım.

Eğer bir iktidar başlarken biz Küresel Dünyanın bir parçası olduk, Türkiye’nin ötesini de yöneteceğiz diyen bir iktidar, bir gazeteciye tahammül edemeyip onu dövdürüyor ise o iktidarın yaşam şansı sıfırdır.”

DAYAK YEMEKTEN VAZGEÇİN

Her ne kadar iktidar mensupları kendi arasında çelişki olsa da, Sn. Erdoğan, Rusya’dan dönerken kısa süreli Esad’ lı geçiş olabilir dedi. Ama dün Sn. Davutoğlu diyor ki,aman ha olmaz diyor. Belli ki hükümet olarak kendi aralarında da dış politikaya karşı bir netlik yok, herkesin kafası karışık. Her gün dayak yediğiniz zaman kafanız karışık olur, dayak yemekten vazgeçeceksiniz.

SADECE BİR KERE OY İSTİYORUZ

Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Diğer 3 parti ile konuşabilen, Ortadoğu, Avrupa, Amerika ve Batı ile ilişkisi olan tek parti CHP dir. Herkesin siyasi görüşüne saygımız var ama bir kereliğine önce Türkiye için CHP ye oy istiyoruz sadece bir kere.  Yangın yerine dönmüş Türkiye’yi yi kurtaralım sonra kim ne yapıyorsa yapsın.” dedi.

Gökhan AKTEKE/ Haber Avcılar

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER