Erhan Bozan “Laf salatası yapmaya müsaade edilmeyecek”

0
615

Avcılar’ın önde gelen isimlerinden olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden Erhan Bozan, delege seçimleri ve parti meseleleri hakkında ki düşüncelerini Haber Avcılar ile paylaştı.

İlçe başkanı seçmek için önce delege seçilecek bunu doğru buluyor musunuz?

Millet vekili seçimlerin de parti ön seçim uygulamasına gitti bu nedenle delege seçimini doğru buluyor musunuz?

Erhan Bozan;

‘Bana göre de delegelik kalkmalıdır. Yarışmacı bir ortamda yapılması önemli seçimlerin. Üyeler o adayları tanıyacak “kantarı koyacaklar tartacaklar”.

Somut olarak ne demek istiyorum ben. 4 veya 5 aday mı çıkacak, çıkacak adaylar bütün üyelerin huzuruna. Gezecekler ayağına gidecekler birer birer değil,  3’er 5’er değil büyük salonlarda toplantılar yapılacak ve eşit şartlarda olacak. Adaylar kürsüye çıkacaklar üyeler sorularını soracaklar.  Herkes aynı soruyu aynı sürede cevaplayacak. “Laf salatası yapmaya müsaade edilmeyecek” böylece adaylar daha iyi tanınmış olacaktır. Aracılar ortadan kalmış olacaktır. Aday ile oy kullanacak üye arasında iletişimin sağlanması gerekir. Broşüre, reklama, delegeye, delege ağalığına hiç gerek yok.

CHP kurullarını oluştururken yarışmacı bir ortam olmasını sağlamalıdır.  Şu an için parti içi demokrasiyi Türkiye’de en iyi uygulayan kurum CHP olmasına rağmen,  bunu daha da iyileştirmesi gerekiyor. Böylelikle daha etkin ve yetkin kadroları bulmanın yolu açılmış olur. Bunu yaparsa Türkiye’ye her konuda da örnek olur. Şu an İngiltere kendi içinde böyle bir yarış yaşatıyor. Mağlup olan İşçi Partisi eylül ayında kurultay yapacak, Genel Başkanı’nı ve Başkan Yardımcısı’nı seçecek onlardaki sistem öyle. Başladılar gidiyorlar diğer kentlere, ilan ediyorlar gidecekleri büyük salonlara. Hem kendi üyeleriyle hem de halkla beraber yapıyorlar. Muhafazakar partinin üyesi bile gelebiliyor, soru sorabiliyor. Ben CHP’ lisem, bir Ak Parti’liyle de yüzleşmeliyim, asıl hedefimiz bu değil mi ikna edip oyunu almak değil mi. Onun sorusuna ben nasıl cevap veriyorum, bakalım fikirlerimizde ki tutarlılık ne derecede tartmak lazım. Bundan sonra umut ediyorum bunu yapacak, ön seçimde olduğu gibi.

Haber Avcılar

Nihat DOĞAN

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER