Erdoğan: ”Başınıza Kaçak Saray Kadar Taş Düşsün ”

0
370

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Başınıza kaçak saray kadar taş düşsün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin’in Anamur İlçesi’nde KKTC’ye içme suyu sağlayan projenin açılışına katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi. Erdoğan, ‘Başınıza kaçak saray kadar taş düşsün. Eninde sonunda geleceksiniz’ diye konuştu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI;

“KKTC Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın yanında bunu söylemek düşmez ama güzel bir söz var: Portakal atışalım/Beraber kapışalım/ Sen oradan gel ben buradan/ Kıbrıs’ta buluşalım.

Şehirlerimizin su meselesini çözdük. su medeniyettir demiştik, yol medeniyettir dedik. 79 senede bu ülkede 6 bin 100 km bölünmüş yol varken biz 12 yılda buna 17 bin km bölünmüş yol ilave ettik. Eğer medeni olmak istiyorsanız bunları yapmak zorundasınız. Suyu olmayan ülkenin medeniyetten bahsetmesi mümkün mü? İstanbul’da belediye başkanı olduğumda vatandaş yıkanacak temiz su bulamıyordu.

2010 yılında Türkiye ciddi bir kuraklık yaşandı. Aldığımız tedbirlerle bir sıkıntı yaşamadan kuraklığı atlattık.

Şu anda Ermenek gibi, Dalaman gibi herbiri kendi alanında dev eser olan projeleri hayata aldık. GAP Eylem Planı ile ödenekleri 7 kat arttırarak sulanabilir alanını yüzde 12’den yüzde 42’ye yükselttik. Konya Ovası projesi de en az GAP kadar önemli bir proje. Akdeniz’e akan suları Konya Ovası’na aktararak sulama alanlarını yükseltmeyi planlıyoruz.

SOKAK ARALARINA HENDEK AÇANLARA HİZMET GİDER Mİ?

Terörle kimlik siyaseti yapmak suretiyle Allah için bu yatırım yapılabilir mi? Sokak aralarına, belediyelerin iş makineleriyle hendek açanlara hizmet gider mi? İşte 1 Kasım bunun değerlendirileceği gündür. Görevimizin ne kadar ağır olduğunun bilincinde olmamız lazım.

Unutmayın eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. Hiç bir eseri olmayana ne değeri vereceğiz? Türkiye’yi hizmet siyasetinden uzaklaştırmaya yönelik her çaba bir darbedir. Türkiye ne zaman büyüme, güçlenme yoluna girmişse önüne hemen bir takım engeller çıkartılmıştır. Kimi zaman darbelerle, kimi zaman sosyal çalkantılarla milli hedeflerinden uzaklaştırılmıştır. kendi iklimimizde halledebileceğimiz sorunlar bir takım güçler tarafından kanatılarak derinleştirilmek istenmiştir.

Milletimizin desteğiyle provokasyonları geride bıraktık. İstismar edilen sorunların çözümü için adımlar attık. Terör meselesini milletimizin gündeminden çıkarmak için samimimi mücadele verdik. Her türlü riski alarak demokratik reformları hayata geçirdik. Asırlık sorunları kısa sürede çözmek mümkün olmuyor. Son terör saldırılarının amacının güçlü Türkiye’ye engel olmak olduğunu biliyoruz.

‘MARAŞ VE SİVAS OLAYLARI OLDUĞUNDA NİYE İSTİFA İSTEMEDİNİZ?’

Siyasi partilerin terörle mücadele konusunda birlikteliği sağlayamıyoruz. Kardeşlerim ne diyorlar şu bakan istifa etsin bu bakan istifa etsin. Peki bu ülkede Sivas olayları olduğunda kim vardı? Maraş olayları olduğunda iktidarda kim vardı? O zaman niye istifa istemediniz? Bakanların istifasını istemek demek ülkenin yönetilememesini istemektir.

Karşımızdaki sorun artık siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında bir araya gelmemizi zorunlu kılıyor.

Halkın oyuyla seçilmiş Cumhurbşakanı olarak işte bu kararlılığın temsilcisi olmaya çalışıyoruz.

‘KAÇAK SARAY KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN’

Ana muhalefeti kalkıyor kaçak saray. Yavrusu aynı Kaçak saray kadar başınıza taş düşsün! Önce ne diyorlardı biz oraya gitmeyiz. Sonra çağırılırsak gideriz demeye başladılar.

‘KUZU KUZU GELECEKSİNİZ’

Yav eninde sonunda bunu yapacaksınız, kuzu kuzu geleceksiniz. Başka çare yok.

Bugün milli duruş sergileyemenler tarihe boynu bükük bir duruş bırakacaktır. Asker, polis, korucu, vatandaş olarak verdiğimiz her bir kayıp yüreğimizi kor gibi yakıyor. Terör olaylarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Maalesef bazı siyasiler terör mağdurlarıyla ilgili geçmişte çıkardığımız bir yasal düzenleme var. Bu şu kişi olabilir bu kişi olabilir. 4 madde altında bazı yardımlar yapılıyor. Bunun şehitlerle alakası yok. Şehitlerle ilgili yardım dizisi 45 başlığı buluyor. Bazı siyasiler bunu istismar ederek güya hükümeti yıpratmak istiyorlar. Başbakanlığım döneminde bu yasa çıktı. Terörle mücadelede mağdurlar yok mu? O gün bunların hiç birini konuşmayanlar şimdi bunları da şehitler sınıfında soktular diyerek bir kampanya yürütüyorlar. Samimi olalım, dürüst olalım. Bu samimiyet olmazsa samimiyetsizlik ı insanları bir gün vurur.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER