E Ticaret Veya Web Sitesi Markaları İçin Düşük Bütçeli Pazarlama Taktikleri

0
405

E Ticaret Veya Web Sitesi Markaları İçin Düşük Bütçeli Pazarlama Taktikleri

Başlangıçta web siteleri veya e ticaret siteleri ellerinde ki ürün veya hizmetleri pazarlayabilmek için reklam veya diğer harcamalar için bütçe ayırmakta zorlanmaktadır.

Fakat web sitesi veya e ticaret yoluyla satışa sunduğu, ürün, marka veya hizmetini bir çok kişinin görmesi için reklam ve pazarlama araçlarına ihtiyaçları vardır.

E Ticaret ve Web İçin  Facebook Reklamlarını Hedef Daraltarak Yayınlamak

megesoft-e-ticaret-paketleri

Facebook üzerinde yayınlamak istediğiniz reklamlar için belirlemiş olduğunuz bütçenin miktarına göre çok kişiye ya da sizin istediğiniz kitleye ulaşabilmeye çalışmanız için hedef daraltmanız gerekir.

E Ticaret veya web sitenizin, satmak istediğiniz ürün, marka hizmetlerin, hangi yaş aralığına, size yakın ve ya çok arandığı bölgeye, ya da ilgi alanlarına hitap eden durumlara göre filtreler oluşturarak yapmış olduğunuz pazarlama ve reklam planlarınızın en uygun fiyatla doğru kitleye ulaştırabilirsiniz.

E Ticaret ve Web İçin Çapraz Kanallı Remarketing

Çapraz kanallı remarketing’de, sitenizi ziyaret eden ya da reklamınızı farklı platformlarda gören kullanıcılara, yine farklı kanallar üzerinden de reklamlarınızı göstermenizi sağlar.

E Ticaret ve Web İçin İnstagram Reklamları

İyi görseller hazırlayarak insanların dikkatini çekerek marka bilinirliliğinizi hızlı bir biçimde arttırabilirsiniz. Bunun için viral mantıklı kısa videoları veya caps gibi görselleri hazırlayıp hızlı yayılmasını sağlayabilirsiniz.

E Ticaret ve Web İçin  Mobil reklamlar

Mobil cihazlar üzerinde gösterilen reklamların ücretleri, PC ya da tabletlere göre daha düşük oluyor. Böylelikle Google ve Facebook reklamlarınızı mobile uyumlu hale getirerek, daha düşük bütçelerle reklamlar hazırlayabilirsiniz. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun devamlı olarak mobil cihazlarını kullanıyor olması, mobil reklamların da önemi daha çok artırıyor.

Kaynak: Megesoft.net (E-Ticaret, Web Tasarım, Hosting) – Haberin devamı E Ticaret Veya Web Sitesi Markaları İçin Düşük Bütçeli Pazarlama Taktikleri

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER