E-ticaret Sitenizde Fiyat Politikanızı Nasıl Belirlemelisiniz?

0
469

E-ticaret Sitenizde Fiyat Politikanızı Nasıl Belirlemelisiniz?

E Ticaret siteniz veya mağazanızda satmakta olduğunuz ürünlerinizde, hizmetlerinizde müşterilerinize en uygun fiyat gelecek şekilde sunum yapabilmeniz için uygulanacak politikalar vardır. Ürünün veya hizmetin maliyetine ek değerlerle fiyatlandırabileceğiniz gibi farklı yöntemlerde uygulayabilirsiniz. Megesoft E Ticaret Web Danışmanlığı olarak yazımızda sizin için bunlardan bahsedeceğiz.

megesoft-eticaret-web-trafik

Bir çok ürününüzü  e ticaret sanal mağazanızda aynı fiyat veya yakın fiyatlar ile satıyorsanız, ‘düz fiyat politikası’ sizin için web sitenizi yönetmek kolay ve karlılık noktasında olacaktır.

  1. E Ticaret Web Sanal Mağazalarda Kişiselleştirilmiş Fiyat Politikası

Sürekli sizden alışveriş yapan mağazanızın, e ticaret sitenizin devamlı müşterisi olanlardan edindiğiniz bilgiler, verilere dayanarak yeni veya kampanyalı ürünlerden bu genel bilgiden faydalanarak fiyat oluşturup bu müşterileriniz satın almasını hızlandırabilir, bu sayede en uygun fiyat seçiminizle müşterilerinizi ödüllendirmiş olabilirsiniz. Ya da E Ticaret sitenizde bekleyen sepetler üzerinden hareketle bu sepetlere indirim uygulayarak müşterinize uygun gelecek fiyatlarla satın almayı hızlandırabilirsiniz.

  1. E Ticaret Mağazanızda ki Ürün veya Hizmetleri Ücretsiz Sunmak

Ürün veya hizmet satışı yapan bir sanal web sitenizde ücretsiz ürünler sunarak, bunlara ek olan ürün veya hizmetlerden gelir etme yoluna gidebilirsiniz. Ücretsiz vermiş olduğunuz ürün veya hizmete ek olarak ‘’özellikli’’ hizmet ve ürünleri sunarak müşterinizin faydasına olacak bu ürünlerden gelir elde edersiniz.

Buna ek olarak; zarar etmekte olduğunuz ürünlerin fiyatlarını düşürerek buna yakın karlı ürünlerin satışına yönlendirmeyi gerçekleştirip ‘’çapraz satış’ ile karlılığınızı dengeleyebilir ve stok maliyetinizden tasarruf edebilirsiniz.

  1. E Ticaret Sitesinde Belirlediğiniz Fiyat Eşiği Sonrası Hediye

Belirlemiş olduğunuz fiyat eşiğini aşan müşterilerinizi sürpriz hediyeler ile ödüllendirebilir bu sayede başka müşteriler kazanabilirsiniz. Bu eşik belirli kampanyalarla duyurulabilir ya da  gizli tutularak farklı bir etki yaratabilirsiniz.

Megesoft ile Kurumsal Web veya  E Ticaret projelerinizde, girmiş olduğunuz sektör değerlendirerek çok farklı fiyat pazarlama stratejileri, politikaları geliştirebiliriz. Yukarıda ki saymış olduğumuz politikalarla sınırlı olmayan e ticaret danışmanlığımız sayesinde satışlarınızı ve marka bilinirliliğinizi hızlı bir biçimde gerçekleştirebiliriz.

Megesoft Tüm Türkiye Yanında Başlıca Hizmet Alanları

İstanbul; Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Silivri, Büyükçekmece, Halkalı, Bakırköy ilçelerinden e ticaret, web tasarımı, (e ticaret sitesi ne kadar, e ticaret paket fiyatları, en ucuz web sitesi tasarımı, profesyonel web sitesi tasarımı, uygun fiyata web tasarım, en iyi e ticaret paketleri, ucuz e ticaret paketleri, hazır web sitesi tasarımı,  ) yapan firmaların başlıcası olmayı hedeflemektedir.

Tekirdağ; Çorlu ve diğer ilçelerinde,

Aydın; Nazilli, Söke, Kuşadası, Didim gibi ilçelerde iş ve çözüm ortaklarıyla e ticaret, web tasarımı yapan firmaların başlıcası olmayı hedeflemektedir.

 

 

Kaynak: Megesoft.net (E-Ticaret, Web Tasarım, Hosting) – Haberin devamı E-ticaret Sitenizde Fiyat Politikanızı Nasıl Belirlemelisiniz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER