Dr. Handan Toprak’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

0
617
haber-avcilar-belediye-baskani-handan-toprak-haber-ogretmenler-gunu-mesaji

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Dr. Toprak mesajında 30 Ağustos 1922’nin bir ulusun tüm kesimlerinin emperyalist işgale karşı vermiş olduğu en büyük “KURTULUŞ SAVAŞININ” tarihi olduğunu söyledi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak mesajının devamında; “30 Ağustos bir ulusun emperyalist güçlere karşı toplumun tüm kesimlerinin din, dil, ırk, mezhep ve inanç ayrımı gözetmeden, yan yana, omuz omuza kazandığı zaferin, destanın ve en büyük kurtuluş savaşının tarihidir.

Bu kurtuluş savaşını veren ve bu zaferi kazanan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda dünya insanlık tarihine “Yurtta Barış Dünyada Barış” sloganını da armağan etmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları ile bundan tam 93 yıl önce verdiği mücadele ve gösterdikleri kahramanlıklarla kazanılan bu şanlı zaferden, birlik ve beraberliğimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetin değerlerine yönelik hain emeller besleyenler ders çıkarmalıdırlar.

Toplumsal barışı bozarak, etnik ayrışmalar yaratarak, emperyalist emellerini gerçekleştirme gayreti içindeki, ülkemizi işgal eden devletlere ve yerli işbirlikçilerine karşı halkımızın sımsıkı kenetlenerek, yokluklar içinde yapılan bu mücadeleyle kurulan demokratik laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak, görev ve sorumluluğumuz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı bağımsızlığımızın bütün dünyaya kabul ettirildiği bu anlamlı zaferin 93. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi gururla, minnetle ve onurla anıyoruz” dedi.

Avcılar Haberleri

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER