Cumhurbaşkanı: Maalesef güvenlik zaafımız var!

0
509

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde artan terör olaylarını bu sözlerle değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD’e yönelik hava operasyonu, alınacak tedbirler ve gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, “İstanbul’da bile hala yüzleri kapalı, ellerinde silahlarla rahatlıkla yürüyebiliyorlarsa bizim de maalesef güvenlik zaafımız var demektir. Gereken adımlar atılacaktır”  dedi.

Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

SORU: Bütün tedbirler alınacaktır dediniz. Dün Hatay’da bomba ihbarı yapıldı. Genele baktığınızda, kapalı yere girelim mi savaşa mı giriyoruz diye tedirginliği var…

Ben vatandaşıma bir defa bir korku atmosferi içerisinde yaşamamalarını tavsiye ederim. Çünkü onların bir defa kendi özgüveni her şeyin ötesindedir. Onlar özgüven içerisinde olmalıdır. Şunu da bilmemiz lazım ki, biz çok çok farklı bir mücadeleye girmiş bulunuyoruz. Sonuna kadar ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Vatandaşımız devletine inansın, güvensin. Bakın burada Ceylanpınar’da iki polisimiz şehit edildi, Diyarbakır’da trafik polisimiz şehit edildi, askerimiz askerlerimiz şehit edildi.

Ve bir taraftan bu şehitlerimizi verirken niye veriyoruz? Şüphesiz ki devletimizin bekası için bunlar şehit oluyorlar. Şehit olan şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, ama bunun bedelini bu terör örgütünü arkasına alanlar da ödeyeceklerdir. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum.

…..

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER