Cumhurbaşkanı Erdoğan; ”Mankurt” Görüyorum

0
373

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muhtarlara Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe‘deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtarlara seslendi. Erdoğan, Türkiye gündeminin sıcak başlıklarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu

DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı‘nda muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan terör olaylarına dikkat çekti ve ‘eninde sonunda Allah’ın izniyle teröre diz çöktüreceğiz’ dedi.

”MANKURT” GÖRÜYORUM

Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel’in türkiye ziyaretine ilişkin olarak ise ‘. Almanya Başbakanı Türkiye’ye geliyor. Kendisine akademisyen diyen bir güruh gelmeyin bu Erdoğan ve Davutoğlu’na destek anlamı taşır diyorlar. Bu anlayışa sahip olanları ben mankurt olarak görüyorum. Bu güruhun önemli bir kısmı devletten maaş alan milletin verdiği paralardan geçinen insanlar. Rahmetli Cemil Meriç’in güzel bir sözü var. Vatanlarını yaşanmaz bulanlar vatanlarını yaşanmaz kılanlardır’ diye konuştu.

TDK’daki “Mankurt” tanımı: Ulusal kimlikten uzaklaşan, içinde bulunduğu topluma yabancılaşan.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle;

Son haftalarda güzel haberler aldık. Sayın Aziz Sancar’ın Nobel Kimya Ödülü’nü aldığını Japonya’da öğrendim. Öte yandan Milli Takım’ın İzlanda’yı yenerek direk Fransa’ya gitmesi bizleri gururlandırdı.

Kuzey Kıbrıs’a su götürdük. Çamur atacaklar ya daha önce de getirdiler dediler. Evet balonla su götürdüler Kıbrıs’a. Sonra balon patladı. Ben İstanbul’a belediye başkanıyken tankerlerle su getiriyorlardı. Sadece Beşiktaş’a yetiyordu su. Biz Adalar’a su götürdük. Orada Kuzey Kıbrıslı bir bakan bize bu suyu Kıbrıs’a da denizden borularla getirebilir misiniz dedi. Biz de inşallah o da olacak dedim.

Bugün 6 banka ile 3. havalimanının inşaası için 4.4 milyar euroluk kredi anlaşmasına şahitlik ettik sayın Başbakan’la birlikte.

Kimse hizmet siyasetini değerlendirmiyor. Onun için muhtarlarımıza çok iş düşüyor. Teröre ne yapıp edip Allah’ın izniyle diz çöktüreceğiz.

Önceki hafta sonu Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreğimizi yakıyor. Asker ve polislerimizi şehit verdik. Aslında terörün amacının Türkiye’nin gündeminden hizmetlerden uzaklaştırmak olduğunu biliyoruz. Terörle kesintisiz mücadele içindeyken diğer yandan önemli ve hayti yatırımları büyük bir dikkatle takip ediyoruz.

Türkiye’yi rotasından çıkarmak isteyen iç ve dış çevrelere sesleniyorum. Bugün aynı zamanda muhtarlar günü. Onlara diyorum ki başaramayacaksınız. Kardeşliğimizi bozamayacaksınız. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanımızı susturamayacaksınız. 1000 yıllık vatanımızda bizi parya durumuna düşüremeyeceksiniz

Hiçbir muhalefetin kendi ülkesine düşmanlık etme hakkı yoktur. Kendi ülkesine ve toplumuna karşı husumet derecesine varan husumet anlayışı var. Hükümet ve devleti eleştirmek adında terör örgütlerine organizasyonları meşrulaştırmaya çalışıyorlar. İşi gücü bırakmış terör örgütünün ve onun organizasyonunun propoganda oyuncağı haline dönüşmüştür.

PKK gibi bir terör örgütünü bizdeki gibi aleni şekilde desteklemek mümkün müdür? İspanya’ya Amerika’ya ABD’ye bakın. Böyle bir duruma izin verilebilir mi? Aynı şekilde DHKP-C gibi bir terör örgütüne böyle müsamaha gösterilebilir mi? Bunun adı terör yandaşlığıdır. Almanya Başbakanı Türkiye’ye geliyor. Kendisine akademisyen diyen bir güruh gelmeyin bu Erdoğan ve Davutoğlu’na destek anlamı taşır diyorlar. Bu anlayışa sahip olanları ben mankurt olarak görüyorum. Bu güruhun önemli bir kısmı devletten maaş alan milletin verdiği paralardan geçinen insanlar.

YÜZDE 52 OYLA BENİ BURAYA GETİREN MİLLETİME KARŞI SORUMLULUĞUM VAR

Boğaz’a köprü yapılacak karşısına bunlar dikilir. Baraj yapılmak istenir karşısına bunlar dikilirç Havalimanı yapılmak istenir onlar karşısına dikilir. Tarihimize uygun bir dış politika uygulanır bunlar karşısına dikilir.  Terör olaylarının sebebi olarak bizi gösterenler aklını yemiş kesimler şunu iyi bilsin: Cumhurbaşkanı olarak yüzde 52 oyla beni buraya getiren milletime karşı sorumluluğum her şeyin önünde gelir.

Bizler faniyiz, ne bu makamlar ne de mekanlar bize kalmayacaktır. Daha huzurlu bir Türkiye için bu fedakarlıklarda bulunmak zorundadır.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER