Bu Deneyime Hazır Mısınız?

0
401

Bu Deneyime Hazır Mısınız?

National Geographic televizyon kanalı, bir beyin ameliyatını canlı yayınlayacak. ‘Brain Surgery Live’ adlı programda 2 el kamerası ve doktorların kullanacağı aletlere yerleştirilecek 7 mini kamera aracılığıyla operasyonun her anı ayrıntılı şekilde görüntülenecek.

Operasyonda bilinci açık tutulacak olan hastanın kafatasına açılacak delikler yardımıyla beynin belirlenen bölgelerine elektrotlar yerleştirilecek. Kalp pili benzeri cihaz üzerinden hedeflenen beyin bölgesine elektrik sinyalleri gönderilecek.

Nat Geo uzaydan yaptığı canlı yayından sonra bu sefer insan vücudunun en gizemli organı olan beyne yolculuk yapacak. Bu özel gösterim, kafatasının bir bölümünün çıkartılıp hasta uyanıkken ve cerrahlarla konuşabilir durumdayken yapılan bir beyin ameliyatının canlı olarak gösterileceği iki saati kapsıyor. Bu özel program, beyinle ilgili öğrendiğimiz ve hala öğrenmek istediğimiz şeyleri kayıtlı görüntülerin ve canlı anların mükemmel bir karışımıyla karşımıza çıkartıyor. Emmy ödüllü sunucu Bill Hammer’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, Dr Jandial an be an olanları izleyiciyle paylaşırken biz de canlı yayında bir hastanın hayatının değişmesine televizyondan tanıklık edeceğiz.

Canlı Yayın : 26 Ekim Pazartesi – 04:00 – NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

Tekrarı       : 26 Ekim Pazartesi – 22:00 – NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER