Beşşar Esad Konuştu

0
417

Esad: “Uzlaşı Olabilir”

Yaklasık 5 yıldır iç savaşın sürdüğü ve 300 bin insanın yaşamını yitirdiği, milyonlarcasının mültece durumuna düştüğü Suriye’nin Devlet Başkanı Beşşar Esad, rus basınına konuştu   “Uzlaşı sağlayabiliriz, ancak Suriye’de terör yenilmeden hiçbir şey değişmez” dedi.  kan akmaya devam ettiği sürece Suriye’de diyalog çalışmalarında başarılı olunamayacağını söyledi.

“Avrupa’nın mültecileri kabul edip etmemesi sorun değil. Sorunun asıl sebepleri ortadan kaldırılmalı. Mültecilerin kaderi Avrupalıları endişelendiriyorsa, teröristlere desteği sonlandırsınlar” diye konuştu.

 “Suriye’de yekpare toplumun varlığı mümkün değil”

Kürtlerin Suriye toplumunun bir parçası olduğunu da vurgulayan Esad, “Onlar yabancı değil. Tıpkı Araplar, Çerkezler, Ermeniler ve yüzyıllardır Suriye’de var olan diğer birçok ulus ve mezhep gibi bu topraklarda yaşıyorlar. Suriye’de tüm halk için önceliğin “güvenlik ve istikrar” olduğunu vurgulayan Esad, hükümet içi ve dışındaki tüm siyasi güçlerin halkın bu gereksinimini karşılamak için bir araya gelmeleri gerektiğini ifade etti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER