Başbakan’dan Demirtaş’a Cevap

0
366

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Demirtaş’a Sert Cevap

Bugün Ankara’da yapılmak istenen barış mitinginde patlatılan bombalardan sonra HDP EşBaşkanı Selahattin Demirtaş açıklamada bulunmuştu.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara katliamına ilişkin açıklamsında “Bu saldırı devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne değil, devlet tarafından halka karşı gerçekleştirilmiştir” dedi.

 HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara katliamına ilişkin sert açıklamalar geldi. “Bu saldırı devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne değil, devlet tarafından halka karşı gerçekleştirilmiştir” diyen Demirtaş, “Yabancı ülke liderleri Cumhurbaşkanını, Başbakanı taziye için arıyorlarmış, bizim için bu taziyeler boştur, taziye sahibi halktır” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş: “Bilanço cok ağır”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’daki patlamayla ilgili, “Çok büyük katliamla karşılaştık. Vahşice barbarca bir saldırı gerçekleşti. Diyarbakır ve Suruç’un tıpa tıp benzeri ve devamı. Bilanço çok ağır” dedi.

DAVUTOĞLU’NDAN DEMİRTAŞ’A SERT CEVAP

“Üç aydır şehit edilen onca askerimiz ve korucumuz varken, PKK’nın döşediği mayınlarla hayatını kaybeden, PKK’nın bombaladığı çorbacıda hayatını kaybeden siviller varken, onları görmezden gelip, daha ortada kesin bir veri yokken, bugün bu saldırıyı yapanlar konusunda hükme varıp, bir de devleti mesul göstermek, parlamentoda temsil edilen bir partinin genel başkanına yakışmaz. Bu açık bir tahriktir. Buradan bütün vatandaşlarımıza bu tahrike kapılmamaları ricasında bulunuyorum. 6-7 Ekim olaylarında nasıl tahrik yapmışsa Sayın Demirtaş, nasıl halkı sokağa dökmüşse şimdi de aynı oyunun içindedir.”

-Demirtaş’ın vicdanı kelepçelenmiştir. Demirtaş’ın meselesi terörle mücadele değil, bizim yüreğimiz yanıyor. Ama onun meselesi yangını ülke yangınına çevirmek. 

 -Demirtaş’ın yaptığı halkı tahrik etmektir. Bu derece sorumsuz açıklamaları  bizi terörle mücadeleden vazgeçiremeyecek.

-Demirtaş’ın meslesi yüreğimizdeki yangını ülkeye sıçratmak.

GÜN DAYANIŞMA GÜNÜDÜR

Gün birlik günüdür, gün dayanışma günüdür. Bu ülkenin geleceği için sesleniyorum. Tahriklere kapılmayın, teröristlere karşı omuz omuza olun. Bütün bu karanlık günler geçer.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER