Avcılar’lı Tamirci Çaldırdığı Laptopları Bakın Nasıl Buldu?

0
654

Avcılar’lı Tamirci Çaldırdığı Laptopları Bakın Nasıl Buldu?

Avcılar Üniversite Mahallesi’nde ki işyerinden çalınan müşterilerine ait  laptoplarını adeta bir dedektif gibi, günlerce izini sürmeye devam eden Erdem Uçar, sonunda bakın nasıl buldu…
megesoft-e-ticaret-paketleri

Avcılar Üniversite Mahallesi’nde ki işyerinden çalınan laptoplarını adeta bir dedektif gibi, günlerce izini sürmeye devam eden Erdem Uçar, sonunda bakın nasıl buldu… Çaldırdığı laptopları internet üzerinden yaptığı aramalarla didik dikik ederek bulan Uçar, dedektiflere taş çıkarttı. Hırsızların laptopları çalma anı ise güvenlik kamerası tarafından işte böyle görüntülendi.

Olay, Avcılar Üniversite mahallesinde laptop servisi olan bir işyerinde meydana geldi. İddiaya göre işyerine giren iki hırsız, içeride bulunan 10 adet laptopu alarak kayıplara karıştı.

“LAPTOPLARINDAN 3 TANESİNİN İZİNİ HATAY’DA BULDU”

Hırsızlık olayını polise ihbar eden işyeri sahibi Erdem Uçar, bir yandan da laptopları internette aramaya başladı. Yaklaşık 3 bin internet sitesini inceleyen mağdur, çalınan laptoplarından 3 tanesinin izini Hatay’da buldu. Uçar, çalınan laptopları Hatay’a giderek polis yardımıyla geri aldı.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

Çalınan laptoplardan 3 tanesinin izini bulabildiğini ifade eden Erdem Uçar, “Bir kısmını kendi çabalarımızla araştırıp bulma şansımız oldu. İnternetteki bilgisayar malzemelerinin en çok satıldığı yerlerde kendi cihazlarımıza uygun modellerde arama yaparak ve yaklaşık 3 bin tane kaydı süzerek müşteri cihazlarımızın seri numaralarını bulduk. Bu şekilde satıldığı yeri ve dükkan ismini takip ederek cihazların Hatay’da olduğunu bulduk. Ardından uçakla Hatay’a giderek savcımızdan izin alarak baskın yaptık” dedi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Hırsızların laptopları çalma anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, gece işyerine girmek için arka bahçedeki Bodrum penceresinin demirlerini büken iki şahıs, içeri giriyor. Ardından cep telefonlarının ışığını kullanarak etraftaki laptopları seçerek almaya başlıyor.
Polisin hırsızları yakalamak için başlattığı çalışma sürüyor.

KAYNAK: Milliyet / İha

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER