Avcılar’da Uyuşturucu Operasyonu

1
937
istanbul-avcilar-bakirkoy-narkotik-operasyon-skank-kokain-bayrampasa-kucukcekmece-emniyet-adliye

Avcılar’da Uyuşturucu Operasyonu

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz günlerde Avcılar, Bakırköy ve Bayrampaşa‘da uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında 350 kilo 530 gram yeşil kokain diye tabir edilen skank ele geçirilirken, 7 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri yapılan operasyonda yaklaşık 10 milyon liralık uyuşturucuya el konulduğunu açıkladı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan bir ihbarı değerlendirerek uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeyi takibe aldı. Polis ekipleri şebeke elemanlarının Arnavutluk ve Kosova‘dan İstanbul’a ‘Skank’ isimli ‘Yeşil Kokain‘ olarak tabir edilen uyuşturucu maddeyi soktuğunu belirledi.

istanbul-avcilar-bakirkoy-narkotik-operasyon-skank-kokain
istanbul-avcilar-bakirkoy-narkotik-operasyon-skank-kokain

Polis ekipleri yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Avcılar, Bakırköy ve Bayrampaşa‘da şebekenin kullandığını belirlediği ev ve depoya eş zamanlı operasyon yaptı. Narkotik ekipleri Bakırköy’de bulunan evde yaptıkları aramada 251 paket halinde 280 kilo, iş yerinde ise 41 paket halinde 43 kilo 530 gram, otomobillerde ise 25 paket halinde toplam 27 kilo skank ele geçirdi. Operasyonda toplamda yaklaşık 350 kilo uyuşturucu elde edildi.

Polis ekipleri adreslerde aramalar sırasında 11 bin Euro, 16 bin 660 lira ve 2 otomobile el koydu. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli sorgulanmak üzere Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler geçtiğimiz Çarşamba günü Küçükçekmece Adliyesi‘ne sevk edildi.
Şüphelilerden 5’i tutuklanırken, 2’si ise Adli Kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

1 YORUM

CEVAP VER