Avcılar’da Terör Operasyonu

0
511

Avcılar’da Terör Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Avcılar’da önceden tespit ettikleri adreslere şafak vakti eş zamanlı terör operasyonu düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, saat 03.00 sıralarında Vatan Caddesi’nde toplanarak operasyon için düğmeye bastı. Ekipler, önceden belirledikleri çok sayıda adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

Çevik kuvvet polisi ve Özel Hareket Şube Müdürlüğü’ne bağlı timlerin zırhlı araçlarla destek verdiği operasyon kapsamında, Avcılar’da birçok adreste eş zamanlı olarak arama yapıldı. Firüzköy Mahallesi’ndeki adreslere yapılan baskınlarda ise polis ekipleri, sokak başlarında uzun namlulu silahlarla geniş güvenlik önlemi aldı. Ardından özel hareket polisleri koçbaşlarıyla belirlenen adreslerin kapılarını kırarak içeriye girdi. Operasyonun içeriği hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, adreslerdeki yapılan aramalar sona erdi.

İstanbul’da terör örgütüne yönelik 8 ilçede yapılan operasyonda, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG/H üyesi oldukları iddia edilen 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da terör örgütüne yönelik 8 ilçede yapılan operasyonda, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG/H üyesi oldukları iddia edilen 10 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Şişli, Beyoğlu, Eyüp, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Sarıyer, Avcılar ve Sultanbeyli‘de 14 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG/H üyesi oldukları öne sürülen 10 kişiyi gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda, bir pompalı tüfek, çok sayıda mermi, örgütsel doküman, dijital malzemeler ele geçirildi.

Şüphelilerin, terör örgütünün silahlı kanadına katılım için İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışındaki kamplara zorla adam götürdüğü, korsan gösterilere katıldığı ve molotofkokteylli saldırılarda bulundukları öne sürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER