Avcılar’da Sanatçılar ”Diktatörden Kurtulmak İçin Sandığa Gidin”

0
350
avcilar-sanatci-secim-kasim-diktatör-kultur-parki-haber-yerel-medya

Avcılar’da Sanatçılar ” Diktatörden Kurtulmak İçin Sandığa Gidin”

1 Kasım seçimleri öncesi bir grup sanatçı, ülkenin diktatörden kurtulması için bütün vatandaşlara ‘sandığa gidin’ çağrısında bulundu.

1 Kasım seçimleri öncesi bir grup sanatçı, ülkenin diktatörden kurtulması için bütün vatandaşlara ‘sandığa gidin’ çağrısında bulundu. Grup adına konuşan sanatçı Emre Saltık, “Daha demokratik insan haklarının savunulduğu bir ülke özlemini duyuyoruz. Biz sanatçılarda türkülerimizi bu özlem ve hasretle söylüyoruz.” dedi.

avcilar-sanatci-secim-kasim-diktatör-kultur-parki-haber-yerel-medya

Seçim öncesi bir grup sanatçı, Avcılar Kültür Sanat Parkı’nda toplanarak vatandaşlara ‘1 Kasım seçimlerinde sandığa gidin’ çağrısında bulundu. Sanatçılar adına konuşan Emre Saltık, “Sanatçılar yaşadıkları anın, zamanın tanığıdırlar. Sanatçılar toplumun aynasıdır. Rasathane nasıl depremi ölçerse biz sanatçılarda toplumun sarsıntısını ölçeriz. Sanatçının duyargaları gelişmiş ve aynı zamanda muhalif güçleriyle kendini anlatandır. Sanatçı yaşadığı zamanı ve insanların duygularını anlatır.” açıklamasını yaptı.

“1 Kasım seçim süreci içerisinde değişmesini çok istediğimiz gerekçeleri alt alta sıraladığımızda sandığa gitmek için çok gerekçemizin olduğunu söylemek isterim.” diyen Saltık söyle devam etti: “Herkes der benim oyum neyi değiştirecek? Tam tersine bizim oyumuzun çok şeyi değiştireceğini ve yan yana geleceğiz zaman bir kar tanesiyle bir çığa dönüşeceğini unutmayalım. Dolayısıyla sandığa gitmeliyiz çünkü daha demokratik bir ülke daha demokratik bir birey istiyoruz. Sandığa gitmeliyiz çünkü ülkenin bir diktatörden kurtulup özgürleşmesini istiyoruz. Sandığa gitmek istiyoruz çünkü yanı başımızda komşularımızla başlayan bir orta doğu çöplüğünde kurtulmak istiyoruz. Orada savaştan kaçanlar bile burada yaşamak istemiyor. Yüzümüzü Avrupa’ya dönmek istiyoruz. Biz Avrupa’daki insan haklarının ülkemizde olmasını istiyoruz. O kadar çok şey söyleyeceğiz ki ama bunların hepsini yan yana koyduğumuzda irademizi ancak sandıkta irademizi bu insanlara göstermemiz gerekiyor. Dolayısıyla 1 Kasım’da sandığa gidiyoruz. Daha demokratik insan haklarının savunulduğu bir ülke özlemini duyuyoruz. Biz sanatçılarda türkülerimizi bu özlem ve hasretle söylüyoruz.”

avcilar-sanatci-secim-kasim-diktatör-kultur-parki-haber-yerel-medya
avcilar-sanatci-secim-kasim-diktatör-kultur-parki-haber-yerel-medya

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER