Avcılar’da Kadın Emeğine Destek

0
704
avcilar-belediye-haber-kadin-el-emegi-pazari-ambarli

Avcılar’da Kadın Emeğine Destek

Avcılar’da Kadınlar Artık Islanmayacak

Avcılar’da beceri, birikim ve göz nuru ile ürettikleri eşyaları ‘Kadın El Emeği Pazarı‘nda satarak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen kadınlar, havaların soğuması üzerine kapalı alana alındı.

Avcılar Belediyesi, geçen nisan ayında aldığı kararla, aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen kadınların beceri, birikim ve göz nuru ile ürettikleri eşyaları değerlendirebilecekleri, aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri pazar alanı kurulmasına karar verdi. Ambarlı Mahallesi Ihlamur Yolu Mevkii‘nde altyapısı hazırlanan alanda kadınlara tezgah verilerek satış yapmaları sağlandı.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, cinsiyet eşitliği temelinde, kadınların sosyal ve ekonomik yaşama katılımı ile özgürleşmesini sağlamaya yönelik proje kapsamında kadınları üretici ve aile bütçesine katkı sağlayan, ekonomik özgürlüklerini kazanan bireyler haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Yaz aylarında bu tezgahlarda satış yapan kadınlar havaların soğuması üzerine zor durumda kaldı. Belediye Başkanı Handan Toprak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yöneticileri ile görüşerek ‘Kadın El Emeği Pazarı’ için Ambarlı kapalı semt pazarında alan oluşturdu. Evlerinde ürettikleri el ürünlerini stantlarında satan kadınlar, ziyaret eden Başkan Handan Toprak’a teşekkür ederek çiçek verdiler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER