Avcılar’da Denetimler Devam Ediyor

0
384

Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe sınırları içinde bulunan iş yerlerinde denetim çalışmalarına devam ediyor.
avcilar-belediyesi-denetim

Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe sınırları içinde bulunan iş yerlerinde denetim çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler işyeri ruhsatı başta olmak üzere birçok konuda işyerlerini denetliyorlar. İşyeri açma ruhsatı olmadan faaliyette bulunan işyerlerine yasa gereği cezai işlem uygulanıyor. Ekipler tarafından tespit edilen işyerlerine ruhsat almaları yönünde uyarılar yapılırken, işletme sahiplerine ruhsatsız faaliyet gösterdiğinden dolayı gerekli yasal işlemler uygulanıyor.

Vatandaşların tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirdikleri, yemek, gezi, alışveriş ve eğlence yerlerinin denetimlerini titizlikle sürdüren ekipler işyerlerinin iktisadi kontrollerini de gerçekleştiriyor. İlçe genelinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik hijyen ve gıda denetimlerini sürdüren ekipler bu denetimlerinde ayrıca etiket ve ambalaj kontrolleri, yangına karşı önlemlerin yeterli ölçüde olup olmadığı, genel güvenlik, iş güvenliği, işçi sağlığı, trafik ve karayolları, imar, kat mülkiyeti ve doğanın korunması gibi konularda da denetimlerini sürdürüyor. Söz konusu belirtilen kurallara uymayanlara, zabıta yönetmeliğinin ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli cezai yaptırımların uygulandığı belirtildi.

Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri de büyük titizlikle değerlendirerek bu doğrultuda ilçe genelinde gece-gündüz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İş yerlerinin kaldırımları işgali sonucu, yaya geçişini engelleyen iş yerlerine yönelik denetimler yapan Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün, Avcılıların huzur ve sağlığı için gece-gündüz çalışmalarına devam edeceği bildirildi.

Kaynak: www.avcilar.bel.tr

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER