Avcılar’da Cinayet l Kürtçe Söylediği İçin Öldürüldü İddiası

0
1205

Avcılar’da Cinayet l Kürtçe Söylediği İçin Öldürüldü İddiası

Söylediği Kürtçe şarkılarla tanınan Selim Serhed, Avcılar’da sahne aldığı bir barda Kürtçe şarkı söylediği içi bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edildi.

Kürt şarkıcının ölüm haberini meslektaşı Onur Akay Twitter adresinden duyurdu. Akay, “Genç şarkıcı arkadaşımız Selim Serhed bıçaklı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Daha kötüsü, Kürtçe şarkı söylediği için sahnede bıçaklandığını duydum. Oysa Selim Serhed, barış şarkıları söylerdi! Allah ailesine ve çocuklarına sabır versin.” dedi.

Ürkütücü iddia: Kürtçe şarkı söylediği için öldürüldü!

Türkücü Selim Serhed’in, İstanbul Avcılar’daki bir barda ‘Kürtçe şarkı söylediği için’ sahnede bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilmişti. Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada; olayın, kız meselesi yüzünden çıkan kavga neticesinde meydana geldiği belirtildi

Olayla ilgili Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Açıklama şöyle: “23.10.2015 tarihinde meydana gelen ve bazı basın yayın kuruluşlarında ‘Kürtçe şarkı söylerken sahnede öldürüldü’ şeklinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bahse konu olayla ilgili olarak Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, olayın maktul Abdulselam Atmaca ile İ.G. (25) isimli erkek şahıs arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavga neticesinde meydana geldiği anlaşılmış olup bahse konu olayın içeriği ile ilgili haberler tamamen gerçek dışıdır. Konu ile ilgili olarak olayın faili olan İ.G. isimli şüpheli şahıs aynı gün yakalanmış ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmiştir.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER