Avcılar’da Büyük Tehlike Atlatıldı

0
859

Avcılar’da Binanın Kolonu Patladı

Avcılar’da 6 katlı 11 daireli apartman, taşıyıcı kolonlardan birisinin büyük gürültüyle patlamasının ardından boşaltıldı.

Kolonu patlayan apartman ile birlikte yakınında ki iki bina da kolonu patlayan binanın devrilebileceği tehlikesi sebebi ile boşatıldı.

PATLAMA SESİ DUYULDU

Cihangir Mahallesi’nde bulunan Talatpaşa Caddesi Tuncay Sokak’taki 11 numaralı apartmanda oturanlar dün saat 17.00 sıralarında sarsıntıyla birlikte patlama sesi duydu. Avcılar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü uzmanları binaya giderek inceleme yapınca binayı taşıyıcı ana kolonun patladığı belirlendi. Binanın tehlike yarattığı göz önüne alınarak tahliye edilmesi kararlaştırıldı.

AİLELER OTELE YERLEŞTİRİLDİ

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, bunun üzerine Kaymakamlık ile görüşerek 3 binadaki ailelerin otele yerleştirilmesine karar verdi. Başkan Toprak, Avcılar Kaymakamlığı’nın özellikle yıkılma tehlikesi bulunan 11 daireli binadaki ailelere kira yardımı incelemesi tamamlanıncaya kadar konaklama ve her türlü destek verileceğini açıkladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Canan Mırık, boşaltılan üç binadaki 15 dairede oturan ailelerden toplam 35 kişiyi otobüsle Avcılar‘daki bir otele yerleştirirken, diğer ailelerin yakınlarının yanına gittiğini söyledi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER