Avcılar Yeşilkent Mahallesine Yeni Okul

0
6670

Avcılar Yeşilkent Mahallesine Yeni Okul

Avcılar Yeşilkent Mahallesinde Öğretmen Leyla Bayram okulu açıldı.

2011 yılında Van depreminde şehit olan öğretmen Leyla Bayram‘ın adının verildiği okul bugün Yeşilkent mahallesinde eğitim ve öğretime başladı. Van Depremi afeti ile hayatını kaybeden öğretmenlerden birisi olan 23 yaşındaki Leyla Bayram’ın adı Avcılar‘da yaşatılacak.

Avcılar CHP Meclis Üyeleri Dr. Handan TOPRAK BENLİ’ye Eşlik Ettiler

Avcılar Belediyesi Başkanı DR. Handan TOPRAK ve CHP Meclis üyeleri İsmet Çelik, Erol Yılmaz, Zafer Polat, Ahmet Turan Arlı, İsmail Algül, Mahir Doğan ve Hasan Doğay bugün açılan Leyla Bayram İlköğretim Okulu ziyaret ettiler ve öğrencilere okul çantası hediye ettiler.

Sonrasında Dr. Handan TOPRAK, Okul Müdürü Erdem Koç, Mahalle Muhtarı Aziz Körpeci, Muhtarlık İşleri Müdürü Muharrem Günerhan, Avcılar CHP Meclis Üyesi Mustafa Şentürk ve Nihat Çandarlı İÖO Müdürü Nihat Nurettin Yaman ile bir araya geldi.

 

Avcılar CHP Meclis Üyesi Mustafa Şentürk’e Teşekkür

Leyla Bayram İlköğretim Okulu’nun açılmasında büyük emeklerinin geçtiğini söyledi Mustafa Şentürk’e Dr. Handan Toprak tekrar çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Dr. Handan TOPRAK ” Araştırmalarımıza göre okulda çocukların en çok korktuğu şey çantalarını kaybetmek olduğuydu. Biz çocuklarımıza kalıcı bir hediye vermek istedik. Öğrencilerimiz için yeni hediyelerimiz hazırlanıyor. Biz Avcılar Belediyesi olarak öğrencilerimize, çocuklarımıza desteğimiz sürecektir.” dedi.

Okulun Eksikleri Var Ama Tamamlanacak

Yeni açılan okulda eksikliklerin olduğu gözlendi. Öğrenci velilerinden gelen şikayet ve talepler üzerine Dr. Handan Toprak, ” Bu okul için gece gündüz çalışıldı. Eksikler kısa zamanda tamamlanacak, Yeşilkent Mahallesinin daha çok okula ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple Avcılar Belediyesi olarak daha çok çalışacağız.” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER