Avcılar Kurban Bayramı’na Hazır

0
747

Avcılar’ da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Hazır

Avcılar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşların güvenli bir şekilde kurbanlıklarını alabilecekleri satış yerini dizayn ederek, kurban kesim alanlarını belirledi.

Avcılar Belediyesi Ekipleri, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sağlıklı ve huzur içinde geçirmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tahtakale Mahallesi Şahintepe Mevkii Eski İstanbul Caddesi üzerinde bulunan alanda kurban satıcıları için 170 adet çadır oluşturularak hizmete sunuldu.

Avcılar’da Güvenli Bir Şekilde Kurbanlıklar Alınabilir

Avcılar’dan vatandaşların güvenli bir şekilde kurbanlıklarını alabileceklerini belirten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Öncelikle hemşehrilerimizin kurbanlık hayvanlarını temin edebilmeleri ve hijyenik bir kurban alanı hazırlanması için çalışmalarımızı tamamladık. Bu yılda kurban satış alanlarımızı düzenleyerek, hemşehrilerimizin kullanımına tahsis etmiş bulunmaktayız. Kurban alanında gerekli denetimler ve kontroller Avcılar Belediyesi Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince yapılmaktadır. Ayrıca vatandaşlarımız kurban kesimlerini tarafımızca kontrol edilip hijyen bakımından uygun görülen alanlarda yapabileceklerdir ” dedi.

Kurban Satış Alanında Denetimler Yapılıyor

Bayram öncesi kurbanlık hayvanlar, Hayvan Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda Tahtakale’de oluşturulan satış yerinde Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri işbirliğinde denetleme ve kontrolü yapılıyor.

Tahtakale Mahallesi’nde hazırlanan kurban satış alanına getirilen hayvanları sağlık taramasından geçiren Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, küpesiz hayvanların girişine izin vermiyor.  İlçe Tarım ve Gıda Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalarda hayvanların küpeli olup olmadığı, büyükbaş hayvanlar için pasaport, küçükbaş hayvanlar için ise nakil belgeleri kontrol ediliyor. Belgeleri tam olan hayvanların alana girmesine izin verilirken, küpesiz, iki yaşını doldurmamış, gebe hayvanlar ile belgesiz hayvanların geçişleri önleniyor.

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Avcılar genelinde kesim için ilçede bulunan Kapalı Semt Pazarlarında (Ambarlı, Gümüşpala, Firuzköy) ve  Avcılar Belediyesi tarafından kontrol edilerek hijyen bakımından uygun görülen Oto yıkamalarda  kurban kesimi yapılabileceği belirtildi.

Kurban Kesim Yerleri ve Adresleri;

1-Gümüşpala Mah. Kapalı Pazar Alanı (Gümüşpala Mah. İskece Cad. Üzerinde Kırmızı Fener Sokak)

2- Ambarlı Mah. Kapalı Pazar Alanı (Ambarlı Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:46)

3-Firuzköy Mah. Kapalı Pazar Alanı (Firüzköy Mah. Katırcı Sok. No:5/1)

4-Soner Bayraktar Huzur Adaklık Kurban Satış (Üniversite Mah. Firuzköy Bul. No:60 Yemeksan Yanı)

5-Avcılar Yüksek Eğitim Öğrenci Yurdu (Erkek) (Üniversite Mah. Uran Cad. Tokerkardeşler Sok. No:4)

6- Cihangir Kız Öğrenci Yurdu (Cihangir Mah. Meşrutiyet Cad. Özcan Sok. No:20)

7- Stad Otopark Oto Yıkama (Ambarlı Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:48)

8- Otopark Mustafa Kurt (Cihangir Mah. Meşrutiyet Cad. Özcan Sok. No:20)

9- Otopark Murat Çelik (Mustafa Kemal Paşa Mah. Beyoğlu Cad. No:10)

10-Dost Oto Yıkama (Gümüşpala Mah. Palmiye Sok. No:7)

11- Oto Yıkama (Tahtakale Mah. Eski İstanbul Cad. No:65)

12- Aluçmax Otopark Oto Yıkama (Denizköşkler Mah. Serçe Sok. No:8)

13- Okşar Oto Yıkama (Mustafa Kemal Paşa Mah. Maraşal Cad. Üzeri)

avcilar-belediye-kurban-bayrami-kurbanlik-kesim-alim-haber-tahtakale-pazar (1)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER