Avcılar Halkı Afetlere Hazır Mısınız?

0
379
haber-avcilar-belediye-handan-toprak-abag-afet-gonulluleri-

Avcılar Halkı Afetlere Hazır Mısınız?

” Depremin Ne Zaman ve Kaç Şiddetinde Olacağı Değil, Bizim Ne Kadar Hazırlıklı Olacağımız Önemlidir.”

Geçtiğimiz aylarda Cihangir Mahallesinde bir binanın kolonları patlamış ve büyük tehlike atlatılmıştı. Afetlerin ne zaman olacağını bilemiyoruz ama önlem almak ve bilinçlenmek zorundayız.

”Deprem Değil, Bina Öldürür” Başlıklı Haberimiz İçin TIKLAYIN..!

Avcılar Belediyesi’nin Afetlere karşı hazırlık çalışmaları kapsamında başlattığı ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) projesi eğitim toplantıları geçtiğimiz ay başladı başladı.

Afetlere karşı hazırlık çalışmalarına hız veren Avcılar Belediyesi bir süre önce Afet Bilgi Sistemi’ni (ABİS) hizmete sunmuş, Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu’nun açılışını gerçekleştirerek, ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) projesini başlatmıştı. ABAG projesi kapsamında her ayın son pazartesi günleri yapılacak olan eğitim toplantılarının ilki geçtiğimiz ay gerçekleştirildi.

Gönüllü Örgütlenmeyle Depreme Hazırlık

Avcılar Belediyesi tarafından, yaşanacak olası bir afet durumunda ilçede yaşayan vatandaşlarla kurulacak bir iletişim köprüsü müdahaleleri çok daha etkin kılınması, afet durumunda yapılan ilk yardım çalışmalarına yardımcı olunması için kurulan ABAG projesine 18-60 yaş arasında vatandaşlar müracaat edebilecekler.

ABAG ekibine katılmak isteyenler Avcılar Belediyesi’nin www.avcilar.bel.tr web üzerinden, 0533 139 99 20 numaralı telefonu arayarak ve her ayın son Pazartesi günü düzenlenen eğitim programına katılarak müracaat edebilecekler.

haber-avcilar-belediye-handan-toprak-abag-afet-gonulluleri-abis-deprem
haber-avcilar-belediye-handan-toprak-abag-afet-gonulluleri-abis-deprem

Her ayın son Pazartesi günü saat 15.00’da Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda düzenlenen ABAG eğitimlerinde katılımcılara, afet bilinci ve hazırlık, temel arama-kurtarma, temel ilk yardım, afet psikolojisi, temel yangın söndürme vb. konularında eğitim veriliyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER