Avcılar CHP Gençlik Kolları Akit’i Kınadı

0
820
haber-avcilar-chp-genclik-kollari-akit-basin-aciklamasi-10-kasim-mustafa-kemal-ataturk-anma-gunu

Avcılar CHP Gençlik Kolları Akit’i Kınadı

Akit gazetesinin kanalı olan Akit TV, 10 Kasım’ı ve Atatürk’ü ‘Zulüm 1938’de son buldu’ alt yazısı ile  ekranlarına taşıdı. Akit TV, bu yayınının ardından sosyal medyada tepkileri üzerine çekmişti.

Avcılar CHP Gençlik Kolları Başkanı Okan Yılmaz ve beraberinde ki CHP’li gençler Avcılar sahilde bulunan Atatürk Evi‘nde basın açıklaması düzenlediler. Yaptıkları basın açıklamasında, yaptığı yayından ötürü Akit Yayın grubunu kınadılar.

Basın açıklamasının tamamı şu şekilde;

”Akit Yayın Grubu her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yılda ahlaksızlığından hiçbir şey kaybetmeyip, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında çirkin yayınlar yapmaya devam etmiştir.

Karanlık zihniyette olan bu insanlar, Atatürk’e hakaret ederek onu küçülttüklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar. Bugün İslamiyet üzerinden propaganda yapan ve İslamiyet’i yaşadığını iddia eden zihniyet unutmasın ki bugün bu topraklarda Müslüman olarak yaşayabiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.

En büyük düşmanı, hani şu ordularını denize döktüğü düşmanı, Yunan Başkomutan Trikopis. Hiçbir zorlama olmadan, hiçbir baskı olmadan her Cumhuriyet bayramı Atina’daki Türk Büyükelçiliği’ne giden Trikopis, Atatürk’ün resminin önüne geçip saygı duruşunda bulunurdu ve her seferinde ağzından çıkan sözde şuydu; ‘’ Böyle bir saygıyı en büyük düşmanında bile uyandırabilen bir Mustafa Kemal’’. İşte biz böyle büyük bir lidere sahip olduğumuz için her zaman onur duyduk ve onu duymaya da devam  edeceğiz.

Akit’in yapmak istediğini biliyoruz. Ancak biz bu propagandaya gelmeyeceğiz, ama bu sessiz kalacağımız ve tepki vermeyeceğiz anlamına da gelmemektedir. Atatürk’ün partisi, onun ilke ve inkilâpları doğrultusunda gözlerindeki ve sözlerindeki ışığından ilerleyen gençler olarak Akit Yayın grubunu kınıyoruz.” denildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER