Avcılar Belediyesi’nden “Engelsiz SMS” Servisi

0
676

Avcılar Belediyesi’nden “Engelsiz SMS” Servisi

Avcılar Belediyesi işitme ve konuşma engellileri için SMS hizmetini başlattı.

Avcılar Belediyesi, işitme ve konuşma engelli vatandaşların belediye hizmetlerinden daha rahat yararlanması amacıyla SMS hizmetini başlattı.

“Engelsiz SMS” sistemi ile işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşlar, cep telefonlarından şikayet, istek ve görüşlerini Avcılar Belediyesi’nin 444 69 89 numaralı telefonuna kısa mesaj (SMS) ile gönderebilecek. Sabit numaraya gelen kısa mesaj, bu sistemle Avcılar Belediyesi’nin çağrı merkezi sisteminde görüntülenecek. Vatandaşların talepleri ilgili müdürlüklere iletilerek vatandaşa cevaplar kısa mesaj yoluyla verilecek. Öncelikli olarak işitme ve konuşma engelli vatandaşlar düşünülerek hazırlanan SMS sisteminden bütün vatandaşlar yararlanabilecek.

Bu çalışma ile işitme ve konuşma engelli vatandaşların kendilerine daha kolay ulaşabileceklerini belirten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Engelsiz belediyecilik anlayışıyla, Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. İşitme ve konuşma engelli hemşehrilerimiz ‘Engelsiz SMS’ uygulaması ile cep telefonlarından bizlere şikayet, istek ve görüşlerini iletebilecekler. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda hayatın içinde olmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER