Avcılar Belediyesi’nden Aşure İkramı

0
402

Avcılar Belediyesi’nden Aşure İkramı

Avcılar Belediyesi, Muharrem Ayı’nda Aşure bereketini, Avcılar’ın 10 Mahallesinde paylaşıyor.

Muharrem Ayı dolayısıyla, Avcılar Belediyesi’nin düzenlediği aşure etkinliği Firuzköy Mahallesi ve Marmara Caddesinde aşure ikramıyla başladı. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak ile Meclis Üyeleri etkinliğe katılarak vatandaşlara aşure ikram ettiler.

Firuzköy Mahallesi Kapalı Pazar Alanında yapılan aşure ikramına katılan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “ Muharrem ayı dolayısıyla Aşure etkinliklerin de bizler gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına Aşure ikramı yaparak, Avcılarlı hemşehrilerimizle birlikte Aşure bereketini paylaşıyoruz. Muharrem Ayının 10. Gününde Kerbela’da şehit düşen Hz. Hüseyin ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Başkan Dr. Handan Toprak, Aşure’ye katılan tüm gıda ürünleri tek tek kendi özelliklerini muhafaza ederken, bir araya geldiğinde de lezzetli bir tat oluşturduğunu belirterek, ülkemizde de herkesin kendi özelliğini koruyarak, birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması, Aşure tadında bir mutluluk verecektir dedi.

Avcılar Belediyesince Firuzköy Mahallesi ve Marmara Caddesinde başlayan Aşure ikramı 31 Ekim tarihine kadar ilçenin 10 mahallesinde gerçekleştirilecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER