Avcılar Belediyesi’nde SON DAKİKA-Muhalif Meclis Üyeleri İl Başkanlığı’na Rest Mi Çekti?

0
1061

Avcılar Belediyesi’nde SON DAKİKA-Muhalif Meclis Üyeleri İl Başkanlığı’na Rest Mi Çekti?

Avcılar Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri İstanbul İl Başkanlığı’na resti çekti mi? İki gün önce disipline verilen Belediye Meclis Üyeleri İstanbul İl Başkanlığı’na giderek hakları olan 3 günlük itiraz süresini kullanmayacaklarını İstanbul İl Başkanlığı’na bildirdiler.

Şayet adı geçen Belediye Meclis Üyeleri itiraz haklarını kullansalar da seçme ve seçilme haklarını, tüzük gereği geri alabilir ve komisyonlara katılabilirlerdi. İtiraz etmeyerek siyasi hareketi başlatmış oldular.

Tüzük gereği disiplin konusunun altmış gün içerisinde değerlendirileceği ve bu zaman süresince yapılacak olan komisyonlara ve toplantılara muhalif meclis üyeleri katılmayacaklarını açıkladılar. Dr.Handan Toprak’ın iki ay boyunca Ak Parti’li ve muhalif meclis üyelerinin çoğunluğuyla Avcılar için bir CHP’li olarak nasıl hizmet verebileceğine dikkat çektiler.

İki aylık süre de CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın bu duruma bir dur demediği müddetçe kendi ifadeleriyle Toprak’ın ekmeğine yağ sürerek değil, partiden istifa ederek halkın onlara vermiş olduğu görev süresinin sonuna kadar kullanacaklarını açıkladılar. Durum bu nokta da devam ederse Avcılar Belediyesi ve Handan Toprak yönetimi 14 CHP,  22 muhalif meclis üyesiyle karşı karşıya kalacaktır.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER