Avcılar Belediyesi’nde Kılıçlar Çekildi, Bu Bir Düello Mu?

0
1551

Avcılar Belediyesi’nde Kılıçlar Çekildi, Bu Bir Düello Mu?

Avcılar Belediyesi’nde CHP’li Meclis Üyeleri Ali Ekber Çelik, Erol Mumcu, Erol Yılmaz, İsmail Algül, İsmet Çelik, Cafer Çadırardıç Avcılar Belediye Başkanı Dr.Handan Toprak’ın başvurusu ile İstanbul İl Disiplin Kurulu olarak disipline verilmeleri kabul edildi.

Adı geçen belediye meclis üyelerin disipline verilmelerinin yanı sıra, partiden ihraç ve parti içi seçme-seçilme hakları ellerinden alınması için başvuruda bulunuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri eğilim yoklamalarıyla gelip, seçmen tarafından seçilmiş olmalarına rağmen bu şekilde bir duruma maruz kalmaları, Avcılar İlçemizde ve parti çevresinde bir çok düşünceye sebep oldu.

Altı belediye meclis üyesinden bir veya iki gün içerisinde basın açıklaması yapılması beklenirken, AVCILAR CHP meclis üyelerinin ihraç edilmesi söz konusu olursa partiden istifa edip, Belediye Meclis üyeliğine devam edecekleri öğrenildi.

Üyelerin partiden ihracı ve görevlerine devamı takdirinde Avcılar İlçe Meclis Üye koltuk sayısı çoğunluğu Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçecektir. Gelişen bu olay doğrultusunda Avcılar Belediyesi’nde bulunan imar, bütçe komisyonlarının yönetimi Adalet ve Kalkınma Partisi çoğunluğuna geçecektir.

Cumhuriyet Halk Parti’li bu Meclis Üyeleri, ‘kimin partiye zarar verdiğini seçmenlerimizin vicdanına bırakıyoruz’ dediler.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER