Avcılar Belediyesi Önünde Eylem.. ”Önce Rant” Olmuş..!

1
1096

Avcılar Belediye binası önünde bugün de Ambarlı sakinlerinin eylemi var.

Avcılar Ambarlı mahallesinde devam eden bina yıkımları üzerine vatandaşlar belediye binası önüne gelerek oturma eylemi başlattılar. Oturdukları binalara yıkım kararı çıkmasına itiraz eden ve hukuksal sürecin devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, hasarlı binalar ile birlikte sağlam olan binalarında yıkılmak istendiğini söylediler.

Eylem yapan gruptan bir kadın, risk teşkil ettiği için bizleri bölgeden çıkartmak istiyorlar fakat bölge de sürekli yatırımların yapıldığını hatta kendilerine yakın bazı noktalara imar izni dahi verildiğini söylediler.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’a seslenen eylemciler ‘ Önce İnsan’ dediniz fakat ‘Önce Rant’ olmuş. Yalnız bırakıldıklarını ve verdikleri oyların hesabını sormak istediklerini söyleyen vatandaşlar 28 gündür kendileri ile görüşme yapılmak istenmediğini söylediler.

Bir kadın eylemci ”Her gün zabıta ekipleri geliyor ve bu artık psikolojik savaşa dönmüş durumda” dedi.

Ambarlı sakinleri elektrik ve suyun uzun süredir olmadığını, bugün de doğalgazlarının kesildiğini söylediler. Mücadeleye devam edeceklerini aktaran grup binaları üzerimize de yıksalar terk etmeyeceğiz dediler.

 

1 YORUM

CEVAP VER